1
FC Botosani
Roman 1'

Asa am trait Liga 1, Etapa 21: Viitorul - Botosani. Gol dupa 9 secunde!

Am transmis in aceasta pagina luni seara ultimele doua meciuri ale anului in Liga 1. Am inceput de la 18:00 cu partida Gaz Metan Medias - Astra Giurgiu, un meci extrem de important pentru ambele echipe, si de la 20:30 am tras cortina peste acest an in campionat cu Viitorul - Botosani.

22:21

Se termina partida de la Ovidiu si cu aceasta cade cortina peste anul 2016 in Liga 1.

77'

Hodorogea apare providential si respinge mingea din picioarele lui Astafei. Acesta ar fi ramas in pozitie iminenta de gol.

74'

Iancu ii lasa locul in teren lui Cicaldau.

62'

Gol Marin!

Marin majoreaza avantajul gazdelor cu o scarita peste Albut la pasa decisiva a lui Coman.

50'

Gol Chitu!

Coman deschide in stanga pentru Marin si acesta il gaseste ideal demarcat pe Chitu la bara a doua si acesta inscrie cu capul din plonjon.

46'

Corner

Albut respinge in corner de la prima bara mingea trimisa de Iancu dintr-o lovitura libera.

46'

Istvan Kovacs fluiera startul partii secunde.

45'

Repriza se incheie cu un sut al lui Marin deviat in bratele portarului Albut.

41'

Chitu scapa singur cu portarul si Albut scoate cu piciorul. A patra pasa decisiva oferita de Marin, jucator care face practic tot ce vrea la mijlocul terenului.

39'

Coman este excelent gasit de o centrare a lui Benzar din flancul drept. Stopul este perfect, insa continuare a lasat de dorit si Patache a blocat mingea trimisa spre poarta.

28'

Coman scapa din nou pe contraatac dupa o noua pasa excelenta oferita de Marin. Atacantul Viitorului suteaza pe jos si Albut agata balonul.

24'

Albut scoate cu un reflex spectaculos sutul in forta trimis de Benzar. Mare sansa de gol pentru Viitorul, echipa care incepe sa puna stapanire pe joc.

17'

Gol Iancu!

Sut pe mijlocul portii trimis de Iancu si Viitorul revine rapid in meci.

15'

Penalty obtinut de Coman pe contraatac in duel cu Burca. A fost prima iesire ofensiva a gazdelor. De remarcat si pasa lui Marin care a desfacut practic intreaga aparare adversa.

14'

Viitorul incearca sa replice, dar cei de la Botosani stau foarte sus si taie din fasa orice incercare ofensiva a gazdelor.

7'

Eroare a fundasilor centrali de la Viitorul, Roman ramane singur cu Buzbuchi si doar interventia acestuia cu piciorul face ca oaspetii sa nu-si dubleze avantajul de pe tabela.

1'

Gol Roman!

Deschidere de scor in secunda 9! Mihai Roman profita de iesirea lui Buzbuchi si trimite in poarta goala.