2
Steaua
Man 34' R.Benzar 22'

Asa am trait: Juventus - Steaua 1-2

Arena Ilie Oana din Ploiesti a gazduit meciul Juventus Bucuresti - Steaua din etapa a 7-a a Ligii 1 Betano. A fost ultima repetitie cu public pentru ros-albastri inaintea returului decisiv cu Sporting din 23 august. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

22:56

Partida se incheie.

90'

Ratare incredibila!!! Calintaru a incercat o executie pe centrul portii, insa Nita a ramas pe loc si a primit mingea in brate ca la antrenament.

90'

Avram dicteaza penalty pentru Juventus la ultima faza in al cincilea minut al prelungirilor la o mana a lui Nedelcu.

86'

Nita retine in fata lui Benga o minge centrata din lovitura libera de Sesar.

78'

Man ii paseaza lui Budescu in careu, dar o face prea in spate si receptia este una defectuoasa.

74'

Gnohere ia galbenul pentru o ciocnire dura cu portarul advers Stoian. Ambii jucatori raman intinsi pe gazon si intervin echipele medicale.

72'

Cartonas rosu !

Carabela vede al doilea galben si este eliminat din joc.

70'

Petre intra in locul lui Zaharia la Juventus.

69'

De Amorim il gaseste pe Gnohere in careul advers si francezul suteaza in plasa laterala.

68'

Extraordinar sut trimis de Budescu in transversala dintr-o lovitura libera de la peste 30 de metri lateral stanga.

65'

Un fanion ridicat de la margine eronat la o minge pentru Bajenaru in fata portii steliste. Oricum iesise Nita si blocase in extremis.

62'

Filip ia cartonasul galben si imediat dupa ii lasa locul lui Budescu.

62'

Budescu a iesit la margine si se pregateste sa intre in teren. Mijlocasul stelist n-a mai jucat de la mansa tur cu Viktoria Plzen.

61'

Mazarache scoate in afara careului pentru sutul lui Sesar. Acesta rateaza complet executia si mingea se duce pe langa poarta.

58'

Nita retine sutul pe poarta trimis de Bajenaru dintr-o lovitura libera.

55'

Actiunea se muta la cealalta poarta unde Stoian respinge in corner sutul lui Filip.

53'

Calintaru ajunge in pozitie de finalizare si rateaza incredibil. A cautat coltul lung cu exteriorul.

50'

Steaua forteaza desprinderea pe tabela si Gnohere suteaza peste poarta dupa o actiune personala in afara careului.

49'

Centrare pentru Gnohere in fata portii si Carabela deviaza in corner.

48'

Nita blocheaza o minge trimisa de Sesar pe jos spre poarta.

46'

Marius Avram fluiera startul reprizei secunde.

22:04

Dzalamidze in locul lui Stoenac la Juventus, in timp ce la Steaua intra Achim in locul lui Daniel Benzar.

21:47

Pauza pe Ilie Oana din Ploiesti.

45'

Carabela vede cartonasul galben pentru un fault in atac la Man.

34'

Gol Man!

Man o aduce pe Steaua la conducere din pasa lui De Amorim pe jos in diagonala.

30'

Nita iese din careu si respinge mingea din fata lui Stoenac.

27'

Acelasi Romario Benzar forteaza la o faza pozitionala de atac a Stelei si obtine lovitura de la colt pentru Steaua.

22'

Gol R.Benzar!

Steaua egaleaza prin Romario Benzar. Sut fabulos din lovitura libera a noului fundas dreapta al ros-albastrilor.

21'

Lovitura libera obtinuta de Pintilii obtinuta de Sesar in marginea careului celor de la Juventus.

18'

Nita blocheaza un nou sut pe poarta. De aceasta data Stoenac a trimis din 16 metri.

17'

Man il faulteaza din spate pe Bajenaru si vede cartonasul galben.

11'

Jucatorii lui Juventus au prins curaj dupa autogolul lui Artur Jorge si ataca tot mai mult poarta lui Nita. A fost randul lui Mazarache sa-l testeze acum pe portarul stelist.

10'

Zaharia apare la finalizare, dar nu-i pune probleme lui Nita.

8'

Gnohere ramane intins pe gazon si are nevoie de ingrijiri medicale.

2'

Mazarache a profitat de faptul ca Nedelcu nu este nici pe departe un fundas de meserie si a centrat in fata portii unde Artur Jorge a reluat incredibil in propria poarta la prima atingere de balon.

1'

Gol Jorge (ag)!

Incepe meciul si un debut cum nu se poate mai nefericit pentru Artur Jorge in secunda 13!!!