2
Mioveni
Panait 90' Viera (ag) 71'

Asa am trait Hermannstadt - Mioveni

Dupa 0-0 in meciul tur de la Mioveni cele doua echipe au transat lupta pentru mentinere/promovare in Casa Liga 1. Partida programata, miercuri, de la ora 19:00, a fost live text pe onlinesport.ro

20:53

Se termina meciul. Mioveni promoveaza dupa 9 ani in Liga 1.

90'

Gol Panait!

Hermannstadt ataca cu ultimele resurse, scapa Mioveni pe contraatac. Massaro rateaza singur cu Pop, mingea ramane la argeseni si Panait marcheaza pentru 1-2.

90'

Patru minute de prelungire la Medias.

85'

Intra Pop intre buturile sibienilor. Viera, jucatorul sacrificat la gazde.

83'

Cristiano, portarul lui Hermannstadt, este eliminat pentru un fault in afara careului.

71'

Gol Viera (ag)!

Mioveni egaleaza in urma unui sut de la distanta deviat. Viera a pus piciorul si a modificat directia balonului sutat de Massaro din afara careului.

56'

Viera intervine la limita in fata lui Massaro in suprafata de pedeapsa.

46'

A inceput repriza a doua.

19:49

Horatiu Fesnic a pus capat primei reprize. Hermannstadt conduce pe Mioveni, cu 1-0, dupa primele 45 de minute in meciul retur de baraj cu Mioveni pentru Liga 1.

33'

Massaro in locul lui Isfan la Mioveni.

21'

Gol Yazalde!

Hermannstadt deschide scorul in inferioritate numerica prin Yazalde din pasa lui Mayoral.

10'

Addae intra in locul lui Buzan la gazde.

6'

Hermannstadt ramane in inferioritate numerica dupa ce Dalbea vede al doilea galben.

2'

Cartonas galben incast de Dalbea, capitanul gazdelor.

1'

A inceput meciul.

0'

Hermannstadt: 13 Cristiano - 70 Belu, 12 Viera, 27 Scarlatache, 25 Oprut - 5 Dalbea, 8 Alhassan - 19 Buzan, 21 Mayoral, 7 Petrescu - 28 Yazalde.

Mioveni: 22 Popescu - 26 Oancea, 24 Garutti, 5 Gherghe, 30 Serbanica - 8 Szilard, 20 Serban - 11 Isfan, 90 Rusu, 10 Cosereanu - 19 Blanaru.

14:15

Meciul FC Hermannstadt - CS Mioveni, în tur 0-0, va fi arbitrat de Horaţiu Feşnic, ajutat de Alexandru Cerei şi Marius Marica, în timp ce rezervă va fi Marcel Bîrsan.

Observatori vor fi Augustus Constantin şi Aurel Ionescu.