1
Dinamo
Hanca 9'

Asa am trait Hermannstadt - Dinamo 1-1

Etapa a 19-a a debutat sambata seara la Targu Mures cu meciul dintre Hermannstadt si Dinamo. Apasati aici pentru live video.

Dinamo are o singura victorie in deplasare in editia curenta de campionat, 1-0 la Voluntari dintr-un penalty in minutul 90. In rest "cainii" au adunat doua remize si sase infrangeri.

Partida din tur, Dinamo-FC Hermannstadt 2-1, disputată pe 25 august 2018, a fost singura întâlnire oficială dintre cele două echipe.

Vasile Miriuta si Mircea Rednic s-au mai duelat o singura data la nivelul celor doua banci tehnice. In sezonul 2015/2016 intr-un ASA Tg. Mureş - Dinamo 0-0.

18:52

Final de meci.

90'

Mihai Popescu trimite in transversala! Ghinion pentru Dinamo in prelungiri.

90'

Ricardo Grigore trimite departe de poarta lui Cabuz.

63'

Antonov in locul lui Blanaru la gazde.

63'

Popa vede cartonasul galben pentru o lovitura cu cotul.

62'

Aproape de gol si cei de la Hermannstadt la o faza fixa de la coltul terenului. Reluare spectaculoasa a lui Stoica si mingea mangaie bara.

60'

Mare ocazie ratata de Dinamo prin Popa. Mingea trece milimetric pe langa poarta sibienilor.

54'

Tatar ia o faza pe cont propriu si suteaza pe langa poarta de la peste 25 de metri.

46'

S-a reluat meciul de la Targu Mures.

17:50

Pauza la Targu Mures. 1-1 dupa primele 45 de minute.

38'

Acelasi Dalbea iroseste o buna ocazie si Mutiu intervine decisiv.

36'

Dalbea suteaza pe langa poarta dinamovista.

32'

Gol Petrescu!

Hermannstadt restabileste egalitatea prin Petrescu. Centrare din flancul stang si reluare a lui Petrescu de langa inertul Popovici.

18'

Mutiu respinge sutul violent trimis de Company Vives.

9'

Gol Hanca!

Dinamo deschide scorul prin Hanca la o gafa monumentala a portarului Cabuz. Capitanul lui Dinamo a centrat din lovitura libera, mingea a cazut in careul gazdelor si l-a pacalit pe Cabuz.

2'

Corner al gazdelor. Petrescu centreaza in sase metri si Mijuskovic reia cu capul pe langa poarta dinamovista.

2'

Terenul este unul moale, imbibat cu apa. Va fi un meci de lupta, fara doar si poate.