2
U Craiova
Mitrita 8'

Asa am trait Gaz Metan - U Craiova 3-2

Doua dintre echipele cu pretentii la playoff s-au duelat la Medias, sambata seara, cu incepere de la ora 21:00. Apasati aici pentru live video

22:59

88'

Cartonas rosu !

Cicaldau suteaza in blocaj, gazdele ies pe contraatac si scot eliminarea lui Fedele.

82'

Gol Cristea!

Reluare fabuloasa a lui Cristea din interiorul careului. Nicio sansa pentru Pigliacelli.

74'

Gol Koljic!

Bosniacul Koljic egaleaza cu un sut la inaltime.

73'

Al treilea penalty, al doilea pentru Craiova.

63'

Plesca apara lovitura de la 11 metri executata de Mitrita. Ramane 2-1 pentru gazde.

62'

Al doilea penalty pentru Craiova dupa faultul lui Constantin asupra lui Barbut.

51'

Sansa de gol pentru gazde la reluarea lui Caiado.

46'

A inceput partea secunda.

21:55

Pauza la Medias.

42'

Lovitura libera pentru Craiova irosita de sutul lui Mitrita peste poarta.

38'

Minge in dreapta pentru patrunderea lui Barbut, insa finalizarea acestuia este defectuoasa. Sut peste poarta.

26'

Gol Fortes!

Gaz Metan trece la conducere prin reusita lui Fortes. Reluare cu latul din sase metri.

22'

Sansa buna pentru Craiova la patrunderea lui Barbut in stanga. Ploua torential la Medias, insa ternul este unul dintre cele mai bune din Liga 1.

18'

Ocazie pentru Gaz Metan Medias la patrunderea lui Olaru. Portarul italian Pigliacelli se opune golului. Corner pentru gazde.

12'

Gol Constantin!

Marius Constantin inscrie de la punctul cu var si practic o luam de la zero.

10'

Penalty si pentru Gaz Metan Medias la o impingere a lui Cristea din partea lui Donkor.

9'

Galben primit si de Mitrita pentru proteste.

9'

Lovitura de la 11 metri pentru Craiova la caderea lui Mihaila. Cartonas galben primit de Cretu.