2
ACS Poli Timisoara
Vasvari 26' 19'

Asa am trati Gaz Metan - Poli Timisoara 0-2

Gaz Metan Medias si ACS Poli Timisoara s-au intalnit de la 18:30 intr-un meci din etapa a 7-a in Liga 1 Betano. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

20:21

90'

Plesca reia periculos cu capul din plonjon. Mingea este blocata de Curileac.

77'

Centrare foarte buna a lui Manole pentru Olaru. Acesta rateaza preluarea care l-ar fi lasat singur cu portarul Curileac.

71'

Galben primit si de Voicu, fundasul dreapta al celor de la Gaz Metan.

64'

Mailat trage spre poarta si mingea este deviata in corner.

47'

Cartonas rosu !

Vasvari este eliminat dupa al doilea galben incasat.

46'

19:19

Pauza la Medias.

42'

Noul intrat Romeo rateaza o mare sansa de gol pentru Gaz Metan. Lasat singur cu portarul dupa o centrare din stanga, Romeo a trimis in plasa laterala.

39'

Romeo intra la gazde in locul lui Perendija.

38'

Birnoi si Artean sunt avertizati la diferenta de doar cateva zeci de secunde.

36'

Vasvari este si el ingalbenit pentru oprirea neregulamentara a lui Curtean.

35'

Sorin Busu de la gazde primeste cartonasul galben.

33'

Sut de la distanta incercat de Danci, dar mingea trece pe langa poarta.

26'

Gol Vasvari!

Dubla reusita de Vasvari cu un sut superb din lovitura libera. O executie extrem de spectaculoasa si Timisoara se desprinde pe tabela.

19'

Timisoara deschide scorul prin Vasvari la o frumoasa faza colectiva de atac. Mingea a circulat dintr-o atingere intre Birnoi, Munteanu si de la acesta pasa in careu pentur finalizarea lui Vasvari.