3
Dinamo
Popa 73' Hanca 45' 25'

Asa am trait Gaz Metan - Dinamo

Duminica de la 18:30 am transmis meciul din playout dintre Gaz Metan Medias si Dinamo din etapa a 8-a.Apasati aici pentru live video

20:27

Tudor pune capat intalnirii de la Medias.

73'

Gol Popa!

Popa se demarca in dreapta si inscrie cu un sut la coltul lung. Mingea a intalnit bara inainte de a intra in poarta.

72'

O noua actiune cu Mediasul in atac. Popovici cauta sutul de la distanta, dar trimite pe jos fara emotii acum pentru Penedo.

67'

Cristea recupereaza in jumatatea dinamovista, intra in careu si cauta coltul scurt. Se opune Penedo.

63'

Sut senzational trimis de Popovici in transversala. Penedo era spectator.

59'

Olaru ramane in pozitie de finalizare si suteaza pe langa poarta.

47'

Cristea apare in sase metri si reia cu capul incredibil peste poarta.

46'

Se reia meciul de la Medias.

19:20

Pauza la Medias dupa cea mai buna repriza pe care am vazut-o pana acum in playout.

45'

Gol Hanca!

Hanca transforma de la punctul cu var si aduce egalarea.

45'

Penalty pentru Dinamo acordat fara ezitare de Tudor la caderea lui Nistor in duel cu Plesca.

42'

Din nou panica in careul lui Dinamo. Penedo respinge mingea lui Popovici pe contraatac.

39'

Gol Rondon!

Rondon profita de ezitarea apararii lui Dinamo si inscrie pentru 2-1 dupa o centrare din corner.

38'

Penedo o salveaza pe Dinamo respingand cu o mana peste poarta lovitura de cap a lui Rondon.

32'

Gol Rondon!

Chamed centreaza din stanga, Ely recentreaza cu capul in fata portii si Rondon face 1-1 ajungand la cota sase reusite in campionat.

25'

Gol Hanca!

De aceasta data Hanca nu mai rateaza tinta si o aduce in avantaj pe Dinamo. Gazdele reclama o pozitie de offside. Nici vorba de asa ceva.

24'

Incredibila ocazie ratata de Hanca dupa o faza creata de Moldoveanu. Sut peste poarta trimis de Hanca din interiorul careului.

11'

Grigore vede primul cartonas galben al meciului.

9'

Dinamo trece pe langa deschiderea scorului prin Popescu. Centrare din stanga si reluare cu capul peste poarta.

7'

Mare ocazie pentru Medias la reluarea lui Cristea. Mai mult mingea s-a lovit de acesta la o centrare in sase metri.