2
Dinamo
Moldoveanu 48' Salomao 32'

Asa am trait Gaz Metan - Dinamo 3-2

Etapa a 3-a din Liga 1 Betano s-a incheiat la Medias cu meciul dintre Gaz Metan si Dinamo. Apasati aici pentru live video

22:54

Final de meci si Gaz Metan Medias e noul lider din Liga 1 Betano.

90'

Penedo se opune golului la sutul lui Costea dupa o faza de contraatac dezvoltata in flancul stang.

79'

Sorescu intra la Dinamo in locul lui Pesic.

76'

Busu se arunca la sacrificiu si blocheaza sutul lui Pesic.

69'

Neicutescu in locul lui Hanca la Dinamo.

58'

Gol Fortes!

Fortes inscrie pentru al treilea meci la rand si Gaz Metan e din nou la conducere. Sut din interiorul careului dupa o minge pierduta de Mahlangu la centrul terenului.

56'

Gol Popescu (ag)!

Gaz Metan egaleaza prin autogolul lui Mihai Popescu, jucator de care s-a lovit mingea la degajarea lui Popovici.

53'

Diallo vede cartonasul galben.

51'

Mihai Popescu respinge de pe linia portii o minge stearsa acolo de Fortes. Interventie decisiva a fundasului dinamovist.

48'

Gol Moldoveanu!

Salomao centreaza din marginea careului si Moldoveanu reia decisiv din sase metri.

46'

21:49

Pauza la Medias.

40'

Caiado centreaza din stanga si Chamed reia cu capul pe langa poarta.

37'

Ratare a lui Dinamo pe contraatac prin Hanca. Acesta suteaza pe langa poarta.

32'

Gol Salomao!

Actiune rapida a dinamovistilor in flancul si fostul mediesean Popovici paseaza decisiv pentru reusita lui Salomao.

29'

Schema esuata a dinamovistilor la o faza fixa. Hanca a intors mingea in centru, dar apararea gazdelor a reusit sa blocheze.

20'

Chamed scoate mingea pentru Fortes si acesta trimite pe langa poarta.

16'

Lovitura libera pentru Dinamo ramasa fara rezultat. Centrarea lui Nistor n-a gasit pe nimeni demarcat.

9'

Fortes suteaza din actiune si mingea trece putin pe langa poarta dinamovista.

8'

Neintelegere intre Katsikas si Penedo. Portarul panamez aproape de o eroare majora.

7'

Gol Olaru!

Busu il gaseste excelent demarcat in careu pe Olaru si acesta il executa pe Penedo.

4'

Zidul lui Dinamo respinge sutul lui Chamed. Doar corner pentru Medias.

3'

Mahlangu intra tare asupra lui Chamed si gazdele obtin lovitura libera intr-o zona periculoasa pentru poarta lui Penedo.

1'

A inceput meciul de la Medias.

0'

15:14

Cea mai recentă confruntare directă, pe 6 mai 2018, a oferit la Medias un meci de cinci goluri castigat de Dinamo (3-2).

15:13

Palmares cu Gaz Metan gazdă: 12 jocuri - 3 victorii Gaz Metan Mediaş - 4 remize - 5 succese Dinamo.

15:13

Gaz Metan Mediaş vs Dinamo în Liga 1: 24 jocuri - 4 victorii Gaz Metan Mediaş - 6 remize - 14 succese Dinamo.

15:13

Mediesenii au pierdut în Liga 1 doar două jocuri pe teren propriu în 2018, în rest au cinci succese şi trei remize.