3
0
Concordia Chiajna

Gaz Metan face instructie cu Concordia Chiajna

Victorie fara drept de apel obtinuta de Gaz Metan Medias, marti seara, pe teren propriu, contra celor de la Concordia Chiajna, scor 3-0 (1-0), intr-un meci din etapa a 12-a din playout. Vedeti aici clasamentul din playout.

La 0-0 in minutul 13 gazdele au ratat deschiderea scorului prin Buziuc, portarul Balgradean reusind o interventie de pus in rama.

Deschiderea de scor s-a produs in minutul 31 printr-un penalty transformat de Curtean la faultul comis de Bejan asupra lui Bic, primul fiind avertizat cu galben.

Pana la pauza Chiajna a avut sansa egalarii, dar Herea a executat in bara o lovitura de la 11 metri acordata pentru un hent comis de Cretu la limita careului.

In partea secunda ilfovenii au ramas in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Bejan in minutul 69 si jocul s-a rupt.

Trif a facut 2-0 in minutul 88 din pasa lui Olaru, iar acesta din urma a inchis tabela in minutul 90+1 dintr-o alta lovitura de la 11 metri.

19:53

Final de partida la Medias.

90'

Olaru transforma o lovitura de la 11 metri acordata in prelungiri.

88'

Gol Trif!

Trif marcheaza pentru 2-0 cu o reluare simpla din fata portii la pasa lui Olaru.

78'

Tanarul Olaru intra bine in meci si trimite pe langa poarta dupa o actiune personala.

77'

Petre in locul lui Munteanu la Gaz Metan. Acesta din urma preda banderola de capitan.

74'

Greab respinge sutul lui Deaconu din lovitura libera.

69'

Cartonas rosu !

Oaspetii raman in zece jucatori dupa ce Bejan primeste al doilea cartonas galben si este eliminat.

65'

Olaru in locul lui Curtean la gazde.

51'

Pena a intrat in locul lui Cristescu la Chiajna.

46'

S-a reluat meciul de la Medias.

36'

Penalty ratat de Concordia la sutul lui Herea. Mingea a intalnit bara!

35'

Horatiu Fesnic acorda lovitura de la 11 metri pentru ilfoveni la un hent comis de Cretu. Faza a fost la limita.

31'

Gol Curtean!

Curtean transforma lovitura de la 11 metri si Gaz Metan trece in avantaj.

30'

Bejan il faulteaza pe Bic si se acorda lovitura de la 11 metri pentru gazde.

13'

Balgradean intervine spectaculos la reluarea lui Buziuc. O prima ocazie a meciului.