1
Concordia
Guessan 39'

Asa am trait Gaz Metan - Concordia 2-1

Am transmis live text in aceasta pagina meciul dintre Gaz Metan Medias si Concordia Chiajna din prima etapa a Ligii 1 Betano.Apasati aici pentru live video

90'

Gol Fortes!

Pana la urma Fortes gaseste poarta si aduce victoria Gazului cu un sut in minutul 90+3.

86'

Acelasi Fuertes reia pe langa poarta.

67'

Prima schimbare la oaspeti:Nivaldo in locul lui Ivanovici.

65'

Intrat de cateva minute in locul lui Buziuc, Fortes nu nimereste poarta oaspetilor.

60'

Guessan este avertizat.

58'

Romeo in locul lui Caiado la gazde.

46'

S-a reluat meciul de la Medias.

19:07

Startul partii secunde e intarziat de probleme la instalatia de nocturna!

18:48

Pauza la Medias.

45'

Indirecta pentru gazde de pe linia careului de 6 metri. Minge miscata de Constantin pentru Caiado, insa sutul acestuia e blocat.

39'

Gol Guessan!

Matei centreaza din dreapta si Guessan debuteaza cu gol in Liga 1. Reluare decisiva cu capul din sase metri.

36'

Fofana este avertizat cu galben.

34'

Plesca respinge in extremis de pe linia portii sutul lui Cristescu din lovitura libera. Oaspetii sustin ca mingea ar fi trecut linia portii, dar in Liga 1 nu avem tehnologia liniei portii.

28'

Gol Chamed!

Gaz Metan deschide scorul prin Chamed cu capul din centrarea lui Cretu.

25'

Chamed trimite periculoas de la distanta. O minge pe jos care trece putin alaturi.

21'

Olaru trimite spre poarta din unghi si mingea cade pe transversala. Este cea mai mare ocazie de pana acum.

19'

Centrare din corner si Cristescu reia cu capul periculos. Mingea cade pe plasa portii gazdelor.

12'

Chamed centreaza in careu dintr-o lovitura libera si Cristea reia cu capul putin peste poarta. Ploua in continuare torential la Medias, insa gazonul se prezinta intr-o stare impecabila.

9'

Chamed suteaza in zid si mingea revine in posesia Gazului.

7'

Lovitura libera pentru gazde dupa un fault comis de Albu.

4'

Se joaca pe o ploaie torentiala la Medias.

1'

A inceput meciul.

0'

Gaz Metan: 12 Plesca - 20 Olaru, 5 Diallo, 23 Constantin, 24 Busu - 15 Cristea, 7 Caiado - 70 Chamed, 17 Fofana, 10 Olaru - 8 Buziuc.

Concordia: 16 Caparco - 26 Matei, 3 Albu, 73 Marc, 14 Fota - 25 Gorobsov, 6 Prepelita - 22 Nivaldo, 18 Cristescu, 8 Gradinaru - 19 Guessan.

14:51

Mihai Teja (Medias) si Ionut Badea (Chiajna) se dueleaza in premiera in Liga 1.