1
Viitorul
Mladen 76'

Asa am trait FCSB - Viitorul 2-1

De la 20:45 am transmis live text in aceasta pagina meciul FCSB - Viitorul din prima etapa a Ligii 1 Betano, faza playoff. Apasati aici pentru live video.

22:37

89'

Lovitura libera pentru Viitorul. Ianis Hagi arunca mingea in careu de unde respinge Morais in out de margine.

82'

Ianis Hagi avertizat pentru un fault din spate asupra lui Man.

81'

8.753 de spectatori prezenti la acest meci.

80'

FCSB traieste periculos la o faza prelungita de atac a oaspetilor. Nedelcu intervine decisiv si ii sufla mingea lui Ianis Hagi.

76'

Intra Teixeira in locul lui Florin Tanase.

76'

Gol Mladen!

Viitorul revine in meci prin Mladen, jucator care inscrie cu un sut din interiorul careului dupa un corner.

74'

Budescu executa pe coltul lung si reluarea lui Alibec se duce in bara.

73'

Corner obtinut de Alibec dupa un sut din marginea careului.

71'

Benzar cade in marginea terenului dupa un sprint umar la umar si jocul este lasat liber.

69'

Morais trece de Mladen dar nu mai are spatiu pentru centrare.

65'

Imediat dupa intrare Budescu cauta poarta cu un sut din afara careului.

64'

Alibec intra in locul lui Gnohere.

61'

Matan intra in locul lui Chitu.

60'

Alibec este chemat de la incalzire si va intra in minutele urmatoare.

58'

Dragus suteaza pe langa poarta. Primul sut spre poarta celor de la FCSB in acest meci.

57'

Pana in acest minut nici macar un sut spre poarta lui Balgradean din partea celor de la Viitorul!

46'

Incepe repriza secunda. Dragus in locul lui Dumitrescu la Viitorul.

21:33

Pauza pe Arena Nationala.

44'

Balgradean iese si retine mingea centrata de Ganea spre Cicaldau.

43'

Sutul lui Ianis Hagi este blocat de zidul stelist. Planic ramane intins pe gazon.

42'

Intrare neglijenta a lui Momcilovic asupra lui Cicaldau in marginea careului. Pozitie favorabila pentru stangul lui Ianis Hagi.

39'

Gol Momcilovic!

Momcilovic majoreaza avantajul FCSB cu o deviere la coltul lung dupa o centrare din corner.

38'

Ocazie a Stelei la sutul lui Man deviat in corner, insa intreaga faza a fost creata de Budescu.

32'

Gol Budescu!

Budescu deschide scorul cu un sut senzational la coltul lung. Mingea intra in poarta dupa ce intalneste bara in doua randuri.

29'

Avertisment meritat primit de Man pentru un fault din spate asupra lui Mladen.

26'

Budescu suteaza in zid, mingea ajunge la Morais care trimite modest pe langa poarta.

25'

Florin Tanase obtine lovitura libera in marginea careului advers dupa un duel cu Mladen.

24'

Cursa a lui Man pe dreapta la cea mai periculoasa faza a stelistilor de pana acum. Rateaza complet executia.

18'

Probleme serioase la constructie pentru FCSB, echipa care iese din propria jumatate doar cu minge lunga. Viitorul sta foarte sus si recupereaza rapid mingea.

17'

Panica in careul stelist la o minge spectaculoasa incercata de Cicaldau pe spate.

5'

Centrare a lui Budescu in careul Viitorului. Faza ramane fara rezultat. Mingea ramane la stelisti si Pintilii obtine cornerul cu un sut din marginea careului deviat de Dumitrescu.