2
0
Gaz Metan Medias

Asa am trait FCSB - Gaz Metan in etapa a 20-a

Etapa a 20-a din Liga 1 a debutat, vineri seara, cu meciul FCSB - Gaz Metan Medias, partida programata pe Arena Nationala cu incepere de la ora 20:30. Meciul a fost live text in aceasta pagina.

22:25

89'

Man isi trece in cont inca o ocazie. L-a luat la tinta pe Plesca din 8-9 metri.

87'

Filip in locul lui Nedelcu (FCSB).

81'

Man in fata dublei singur cu portarul la pasa lui Coman. Intervine Boubacar si respinge in corner.

79'

Gol Man!

FCSB isi dubleaza avantajul prin Man. Patrundere din flancul drept in careu si finalizare la coltul lung.

77'

Fofana (Gaz Metan).

75'

Man suteaza peste poarta dintr-o lovitura libera din lateral dreapta. Constantin de la oaspeti a vazut galben la faza care a precedat faza fixa.

70'

Rosu in locul lui Droppa la oaspeti.

66'

Gol Coman!

FCSB deschide scorul prin Florinel Coman din pasa lui Tanase. Reluare pe jos la coltul lung. O faza de altfel spectaculoasa cu pase rapide pe jos.

57'

Romeo (Gaz Metan).

49'

Balgradean se opune golului la sutul lui Chamed dupa o actiune rapida a oaspetilor.

46'

Morutan in locul lui Gnohere la FCSB.

21:19

Pauza pe Arena Nationala.

45'

Man trimite peste cu poarta goala din doi metri la o centrare din partea lui Popescu.

40'

Al doilea corner la rand pentru FCSB ramas fara rezultat.

34'

Centrare pentru Gnohere in careu. Preluare pe piept larga si interceptie a oaspetilor.

29'

Velisar (Gaz Metan).

28'

Droppa (Gaz Metan). Primul avertisment in tabara oaspetilor.

27'

Ovidiu Popescu (FCSB) pentru un fault din spate asupra lui Ely Fernandes.

23'

Dubla ocazie pentru Gaz Metan. Balgradean intervine mai intai la capul lui Ely Fernandes, mingea a ramas la oaspeti care au reluat in bara prin Bus.

13'

Coman patrunde in careu, asteapta foarte mult si trimite in blocajul lui Larie.

12'

Droppa trimite riscant inapoi pentru Plesca. Urmareste Coman si acuza un fault.

10'

Prima minge pe spatiul portii apartine oaspetilor. Prinde Balgradean fara emotii.