2
Craiova
Cicaldau 45' Bancu 23'

Asa am trait FCSB - Craiova 3-2 in playoff

FCSB si Craiova a fost live text in aceasta pagina, duminica seara, cu incepere de la ora 20:30. Meciul conteaza pentru etapa a 3-a din playoff.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

22:29

90'

Meciul este oprit pentru o accidentare acuzata de Balgradean.

90'

Meciul e prelungit cu 5 minute!

90'

Aproape 22.000 de spectatori pe Arena Nationala la acest meci.

87'

Se incing spiritele in careul oltenilor inaintea unui corner al FCSB-ului.

84'

Barbut apare la finalizare din centrarea lui Bancu si reia violent in bara. Mingea iese apoi afara. Surprinsa total apararea FCSB.

82'

Coman, jucator intrat in locul lui Pintilii mai devreme, suteaza pe langa poarta. FCSB cauta sa inscrie golul decisiv.

72'

Gol Gnohere!

De aceasta data golul ros-albastrilor este validat. Gnohere a marcat cu capul din centrarea lui Morais. A doua pasa de gol oferita in acest meci de fundasul stanga brazilian.

60'

Man suteaza spre poarta si mingea este scoasa in extremis in corner de Pigliacelli.

56'

Incredibil ce se intampla! Hategan anuleaza golul ros-albastrilor pentru un offside inexistent.

55'

Pentru a treia oara in acest meci FCSB trece la conducere. Benzar marcheaza primul sau gol al sezonului.

50'

Gnohere intra in locul lui Teixeira la FCSB.

46'

Start de repriza secunda. Nicio modificare la pauza.

21:20

Pauza pe Arena Nationala.

45'

Benzar a cazut de langa Cicaldau la faza premergatoare golului, dar reusita a fost validata de Hategan.

45'

Gol Cicaldau!

Craiova egaleaza prin Cicaldau dupa o faza pornita din margine, de la un out gratuit acordat de Pintilii la o neintelegere cu Balgradean.

45'

Prima repriza se prelungeste cu 3 minute.

42'

Draghici insista la marginea terenului si obtine cornerul.

35'

Mateiu incearca sutul de la distanta dupa o respingere ezitanta a lui Balgradean.

29'

Gol Man!

FCSB revine la conducere dupa reusita lui Man. Acesta inscrie din cativa metri dupa o deviere norocoasa care a venit din partea unui adversar.

25'

Se arunca in atac ros-albastrii. Hora e blocat in momentul sutului spre poarta la pasa lui Benzar.

23'

Gol Bancu!

Craiova egaleaza prin Bancu din lovitura de la 11 metri.

21'

Faza rapida a Craiovei pe flancul stang, mingea este reluata in bara de Fortes, pentru ca apoi Barbut sa obtina lovitura de la 11 metri la Teixeira.

15'

Lovitura libera pentru FCSB din flancul drept. Respinge Pigliacelli in lateral.

8'

Gol Hora!

FCSB deschide scorul prin Hora, omul de gol in acest an 2019 pentru ros-albastri. Pasa din stanga oferita de Morais si Hora pune latul in cativa metri.

1'

Meciul e intrerupt de Ovidiu Hategan din cauza suporterilor stelisti care arunca petarde si fumigene in teren. MM Stoica merge spre peluza stelista pentru a calma spiritele.