1
0
FCU 1948

Asa am trait FC Arges - FCU 1948

Arena din Trivale a gazduit, sambata, de la ora 18:00, duelul dintre FC Arges si FCU 1948, echipa lui Adrian Mutu.

19:57

90'

Mogosanu respinge cu piciorul sutul lui Dumitru. Sansa mare de 2-0 ratata de pitesteni. Pe urmarire Jimmy De Jonghe a trimis in forta peste poarta.

80'

Joao Miguel respinge cu capul din fata lui Hugo Vieira. Duel intre portughezi. FCU nu profita de cornerul rezultat.

69'

Mogosanu retine sutul lui Palic din afara careului.

48'

Abia intrat pe teren, italianul Andrea Compagno rateaza egalarea. Lovitura de cap a acestuia a fost blocata in extremis de portarul Alexandru Greab.

46'

Cristi Dumitru a intrat la gazde in locul marcatorului Alexandru Isfan.

46'

A inceput repriza secunda. Doua mutari ofensive la FCU 1948. Au intrat Vieira si Campagno in locul lui Sidibe si Balan.

18:48

1-0 la pauza pentru FC Arges.

45'

Gol Isfan!

FC Arges deschide scorul dupa o faza de la coltul terenului in prelungirile primei reprize. Mingea centrata in sase metri a fost prelungita cu capul pe spate de Miguel pentru reluarea lui Alexandru Isfan cu capul.

38'

O noua faza fixa la poarta oltenilor. Croatul Antun Palic suteaza peste poarta.

28'

Lovitura libera pentru pitesteni. Tanase a aruncat mingea in careu, au respins oltenii pana la Dumitrascu. Acesta a scapat mingea in afara terenului.

15'

Balan patrunde in careul gazdelor, intoarce mingea pentru Marquet si acesta trage mult peste poarta de pe linia careului de 16 metri.