1
0
Astra

Asa am trait FC Arges - Astra Giurgiu

Ultimele doua clasate din CASA Liga 1 au deschis, vineri seara de la 21:00, etapa a 7-a din noul sezon competitional.

22:54

Final de partida. Prima victorie pentru FC Arges in actualul sezon.

82'

Minge in careu pentru Montini. Italianul trimite in forta prin fata portii.

78'

Mediop scapa singur spre poarta oaspetilor si Radunovic intervine decisiv respingand in corner.

73'

Micle respinge in extremis reluarea cu capul a lui Gaman.

70'

Budescu centreaza in careu dintr-o lovitura libera. Retine portarul de 18 ani al argesenilor.

69'

Gol Serban!

Serban deschide scorul din lovitura de la 11 metri.

68'

Lovitura de la 11 metri pentru FC Arges.

67'

Montini schimba partea in dreapta pentru Balaure. Fanion ridicat de la margine pentru offside.

21:47

0-0 dupa primele 45 de minute.

44'

Sutul lui Valentin Gheorghe este deviat in corner. Ultima faza a primei reprize apartine oaspetilor.

40'

Valentin Gheorghe este si el avertizat. Cate un galben pentru fiecare echipa.

37'

Lovitura libera pentru oaspeti. Budescu arunca mingea in careu, respinge Micle.

36'

Acelasi Tofan vede primul galben al meciului.

33'

Sut trimis de Tofan si mingea trece pe langa poarta lui Lazar.

26'

Serban pierde mingea in propria jumatate, dar Malele nu poate profita pentru FC Arges.

21'

Portarul gazdelor respinge sutul lui Valentin Gheorghe.

14'

Crepulja patrunde in careul gazdelor si cauta coltul lung cu un sut din actiune. Mingea se duce pe langa poarta.

13'

Astra aproape de gol pe contraatac. Stahl a patruns in dreapta si a trimis in fata portii pentru fostul dinamovist Montini. Italianul a dat cu stangul in dreptul.

12'

Sut trimis de Grecu deviat in corner. Momente bune pentru FC Arges.

9'

Leca loveste balonul cu capul si mingea se duce in bara, apoi se fluiera un offside la Malele.

1'

A inceput meciul de la Pitesti.

0'

FC Arges: 33. G. Micle - 2. Tofan, 14. Leca, 32. Deslandes, 30. Muşat - 4. D. Meza Colli, 19. Prepeliţă, 8. Şerban - 17. R. Grecu, 28. Malele, 15. Mirică;
Rezerve: 1. Greab, 10. Năstăsie, 5, Turda, 18. Ndiaye, 24. Marakis, 89. Honciu, 9. A. Popa, 11. Drăghici, 16. G. Matei.

Astra: 1. Lazar - 20. D. Bruno, 4. Graovac, 5. Dima, 3. Radunovici - 7. Canadjija, 21. Crepulja, 77. Stahl - 10. Budescu, 11. V. Gheorghe, 43. M. Montini
Rezerve: 12. M. Popa , 25. V. Găman, 30. Wuthrichi, 80. Merloi, 92. Riza, 27. R. Moise, 96. Balaure

11:40

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 10 ori în principala competiţie internă, de cinci ori au câştigat argeşenii, de patru ori s-au impus giurgivenii, iar un joc s-a terminat la egalitate.

Cea mai recentă întâlnire directă: 12 aprilie 2003, Astra - FC Argeş 2-1, goluri înscrise de Dăscălescu, Ghindaru, respectiv Iordache.

FC Arges si Astra ocupa ultimele locuri in clasamentul din Liga 1.