3
U Craiova
Mitrita 73' 53' Fedele 45'

Asa am trait Dunarea Calarasi - U Craiova 1-3

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Dunarea Calarasi - U Craiova (15:30), partida din etapa a 4-a a Ligii 1 Betano.

Dunarea Calarasi n-a mai pierdut un meci in campionat pe teren propriu din octombrie 2016, contra celor de la ASU PolitehnicaTimisoara.

Oltenii au un singur succes în ultimele șase deplasări din campionat, 2-1 la Iaşi (20 mai 2018), în rest au contabilizat o remiză şi patru înfrângeri la zero.

Cele două echipe se vor duela în premieră pe prima scenă din România.

17:30

86'

Ferreira intra in locul lui Fedele la Craiova.

77'

Baicu in locul lui Burlacu la Craiova.

73'

Gol Mitrita!

Craiova reface diferenta de doua goluri prin Mitrita, al carui sut din lovitura libera e deviat in poarta.

64'

Gol Mediop!

Calarasiul revine in meci prin reusita lui Mediop Ndiaye, jucator care inscrie dintr-un unghi inchis. Acesta abia revenea in teren dupa o iesire dincolo de limita terenului, dar a primit balonul de la Kelic si astfel reusita e validata.

61'

Sut spre coltul lung incercat de Marinescu. Mingea e deviata in corner.

58'

Munteanu in locul lui Missy la Calarasi, respectiv Marinescu in locul lui Monroy.

53'

Craiova isi dubleaza avantajul printr-un penalty obtinut de Cicaldau si transformat de Mitrita.

46'

16:23

Pauza la Calarasi.

45'

Gol Fedele!

Noua achizitie a Craiovei, Fedele, se dovedeste un jucator de executie si inscrie cu un sut de la peste 30 de metri.

43'

Bancu trimite cu dreptul peste poarta gazdelor.

35'

Bancu preia frumos cu dreptul, il scoate din schema pe Gligorov si trage cu stangul in bara. Mingea este urmarita de Mitrita, dar acesta suteaza peste poarta.

20'

Pigliacelli se opune golului la patrunderae lui Mendy si avem cea mai mare ocazie de pana acum. Corner pentru gazde.

16'

Deja prima pauza de hidratare. Este foarte cald la aceasta ora in lunca Dunarii.