2
0
Hermannstadt

Asa am trait Dinamo - Hermannstadt

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Dinamo Bucuresti - Poli Iasi, partida din etapa a 7-a in Casa Liga 1-Playout.

Pariati aici pe Dinamo - Hermannstadt

23:11

90'

Gol Anton!

Dubla reusita de Paul Anton. Acesta a transformat din nou de la punctul cu var pentru 2-0.

90'

Lucian Rusandu acorda un nou penalty pentru Dinamo la caderea lui Fabbrini.

90'

Morsay intrat la Dinamo in locul lui Blejdea.

86'

Cristiano respinge sutul lui Sorescu dintr-o lovitura libera.

85'

Viera (Hermannstadt), al saselea jucator avertizat de la oaspeti.

84'

Alhassan in locul fostului dinamovist Scarlatache (Hermannstadt).

81'

Galben si pentru Mayoral (Hermannstadt).

79'

Cristiano o tine pe Hermannstadt in meci. Interventie salvatoare la sutul lui Gol din actiune.

77'

Filip (Dinamo) avertizat cu galben.

72'

Galben incasat de Petrescu (Hermannstadt).

68'

Blejdea in locul lui Nemec la Dinamo.

66'

Cristiano se opune golului la sutul lui Anton din flancul stang.

64'

Mayoral in locul lui Addae (Hermannstadt).

61'

Noul intrat Fabbrini obtine lovitura libera in jumatatea adversa.

58'

Fabbrini in locul lui Mihaiu (Dinamo).

50'

Cartonas galben incasat de Bejan (Dinamo).

46'

Dubla inlocuire la oaspeti: Matel in locul lui Aosman si Yazalde in locul lui Aralica.

22:05

Pauza in Stefan cel Mare.

45'

Gol (Dinamo) si Aosman (Hermannstadt) se aleg fiecare cu cate un galben dupa incidentul creat.

44'

Nervii cedeaza in jumatatea dinamovista. O incairare generala acolo. Arbitrul scapa meciul din mana si e nevoie de interventia unuia dintre asistenti.

33'

Gol Anton!

Paul Anton transforma de la punctul cu var pentru 1-0. Un sut pe jos.

32'

Penalty pentru Dinamo si cartonas rosu direct acordat lui Stoica pentru un fault in postura de ultim aparator la duelul cu Mihaiu.

23'

Mare ocazie pentru Dinamo la capul lui Bejan dupa o centrare din corner. Addae respinge de pe linia portii.

9'

Centrare din stanga in careul lui Dinamo. Iese Esanu si retine.

1'

A inceput meciul din Stefan cel Mare.

21:12

Dinamo: 12 Esanu - 30 Bejan, 66 Puljic, 2 Albentosa - 22 Sorescu, 55 Gol, 77 Achim, 8 Anton, 7 Filip - 98 Mihaiu, 17 Nemec.

Hermannstadt: 13 Cristiano - 27 Scarlatache, 12 Viera, 4 Stoica, 25 Oprut - 15 Voda, 90 Addae, 52 Pires, 7 Petrescu - 10 Aosman, 26 Aralica.

21:04

Cele două echipe s-au mai întâlnit de opt ori în principala competiţie internă, de patru ori s-au impus bucureştenii, un joc s-a terminat cu victoria sibienilor, iar alte trei partide s-au încheiat la egalitate.

Unicul succes din contul oaspeţilor din această rundă s-a înregistrat pe 7 decembrie 2019, FC Hermannstadt - Dinamo 4-2.

Cea mai recentă întâlnire directă: 13 ianuarie 2021, FC Hermannstadt-Dinamo 0-2, goluri marcate de Diego Fabbrini şi Adam Nemec.