0
0
Universitatea Craiova

Asa am trait Dinamo - Craiova 0-0

De la 20:30 am transmis in aceasta pagina derby-ul zilei in playoff: Dinamo - Universitatea Craiova.

22:23

90'

Calancea retine cu siguranta sutul lui Busuladzic din afara careului.

85'

Rivaldinho reia cu capul peste poarta dupa un corner.

84'

Intrat de putine momente in teren, Bawab ameninta poarta fostei sale echipe cu un sut din interiorul careului. Respinge Calancea in corner.

79'

Popov aproape de autogol la sutul lui Bumba.

70'

Jazvic debuteaza la Craiova intrand in locul lui Gustavo.

67'

Calancea este puternic comotionat de Nemec la un duel pentru balon. Portarul craiovean apucase sa retina balonul.

64'

Jocul se muta la cealalta poarta unde Craiova beneficiaza de o faza fixa.

63'

Nistor suteaza peste poarta din lovitura libera.

61'

Bumba scoate lovitura libera in marginea careului la un duel cu Popov.

58'

Centrare a lui Baluta si mingea cade pe transversala. Penedo era batut.

55'

Galben incasat de Filip pentru o intrare prin alunecare la Gustavo.

52'

Dinamo raspunde prin Bumba la o lovitura de col. Acesta are timp sa preia in marginea careului de 16 metri si suteaza peste poarta.

51'

Mazarache trimite pentru Ivan in careu, acesta incearca un dribling in plus si pierde balonul. Inca o sansa buna ratata de olteni pe ezitarea lui Ivan.

48'

Repriza incepe cu ocazia lui Dinamo la voleul trimis de Bumba. Prinde Calancea cu o interventie sigura. E drept si mingea a fost pe centrul portii.

46'

21:19

Marius Avram pune capat primei reprize, una in care Craiova a ratat mai multe ocazii.

45'

Cartonas galben Screciu!

Avertisment pentru tanarul mijlocas al Craiovei.

44'

Ivan trimite in poarta dinamovista, dar de la margine se ridica fanionul pentru offside.

44'

Ivan scapa singur cu Penedo, apare Romera din spate si respinge in extremis in afara terenului. Corner pentru Craiova.

36'

Lovitura libera pentru Dinamo din marginea careului.

33'

Cartonasul galben primit de Gustavo.

17'

Screciu trimite pe langa poarta din afara careului. S-a grabit mijlocasul Craiovei.

11'

Ocazie ratata de Craiova prin Zlatinski. Acesta nu prinde de putin poarta cu un sut din coltul careului.

5'

Minge in careu pentru Ivan si acesta suteaza in blocajul lui Nedelcearu.

1'

Dinamo rateaza deschiderea scorului prin Palic in secunda 57. Barthe respinge slab si Palic trimite pe langa poarta.