Dinamo deschide scorul prin Ndiaye dupa o lovitura de la coltul terenului.

Razvan Oaida în locul lui Cătălin Golofca la oaspeti.

Daniel Popa îl înlocuiește pe Thanasis Papazoglou la Dinamo.

73'

Lossemy Karaboue îl inlocuiește pe Hervin Ongenda.

66'

Mare ocazie si pentru Botosani. Ongenda patrunde in careu si trimite pe langa poarta.

65'

Sorescu rateaza cea mai mare ocazie a meciului. Reluare pe langa poarta din cativa metri. Primul semn de slabiciune pentru defensiva Botosaniului.

61'

Rednic îl scoate pe Mattia Montini și intră Nabil Jaadi.

61'

Alexandre Christovao în locul lui Simon Zenke la Dinamo.

46'

Start de repriza secunda.

21:51

Pauza in Stefan cel Mare.

45'

Sansa de gol a oaspetilor prin Fabbrini la ultima faza a reprizei.

41'

Fanion ridicat pentru un offside la Zenke.

32'

Italianul Montini rateaza cea mai mare ocazie a lui Dinamo in acest meci. Sut din cativa metri peste poarta.

22'

Avertisment incasat de Miron, fundasul oaspetilor.

19'

Papazoglou (Dinamo) este semnalizat în poziție de offsaid.

16'

Andrei Miron castiga un duel aerian si trimite peste poarta.

13'

Enriko Papa reia cu capul pe langa poarta.

13'

Facundo Mallo șutează pe poartă, dar scorul rămâne nemodificat.

9'

Sorescu (Dinamo) vede cartonașul galben.

1'

Iulian Dima fluiera startul meciului din Stefan cel Mare.

0'

Dinamo: Mandanda - Dussaut, Facundo Mallo, Grigore, Aliji - Zenke, N'Diaye, Nistor, Sorescu - Montini, Papazopulos;

Botoşani: Fraisl - Patache, Miron, Burcă, Holzmann - Papa, Rodrigue - Fabbrini, Ongenda, Golofca - Fulop;

13:31

Dinamo şi FC Botoşani s-au mai întâlnit de 14 ori în Liga 1, de șase ori au câştigat bucureştenii, de cinci ori s-au impus moldovenii, iar alte trei partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Dinamo gazdă: 7 jocuri - 4 victorii Dinamo - o remiză - două succese FC Botoşani.

Două remize albe s-au înregistrat de-a lungul timpului, dintre care una singură pe arena gazdelor din această rundă, pe 3 aprilie 2015.

Ultimul succes bifat de bucureşteni: 12 mai 2018, Dinamo - FC Botoşani 2-0 (dublă Diogo Salomao).

Cea mai recentă întâlnire directă: 17 februarie 2019, Dinamo - FC Botoşani 1-2, marcatori Mattia Montini, respectiv Cătălin Golofca şi Diego Fabbrini.