1
ACS Poli Timisoara
Enescu 50'

Asa am trait CSU Craiova - ACS Poli Timisoara 1-1

Ultima etapa a sezonului regulat din Liga 1 Betano a debutat, vineri seara, cu meciul dintre CSU Craiova si ACS Poli Timisoara.

22:41

Final de meci.

90'

Galben incasat de Baluta in prelungiri.

88'

Mare ocazie ratata de Craiova. Acelasi Straton se opune providential cu o mana golului la sutul lui Burlacu.

84'

Galben incasat de Oliva.

79'

Mitrita cauta poarta cu un sut direct si mingea intalneste bara.

78'

Burlacu obtine lovitura libera la limita careului timisorean la un duel cu Harut.

74'

Baluta reia cu capul spre coltul lung si mingea se scurge agonizant pe langa poarta.

68'

Patrundere a lui Baluta si finalizare cu exteriorul peste poarta.

65'

Schimbare si la Craiova. Burlacu intra in locul lui Gustavo.

62'

Croitoru intra in locul lui Draghici.

57'

Gol Dimitrov!

Dimitrov prinde un exterior de senzatie din afara careului si mingea nu mai poate fi oprita de Straton.

54'

Baluta are timp sa preia in careu, dar alege sa traga din prima si mingea se duce mult peste poarta.

50'

Gol Enescu!

Timisoara deschide scorul la prima ocazie in acest meci. Enescu a luat o faza pe cont propriu si l-a invins pe Mitrovic cu un sut senzational din afara careului.

46'

21:34

Pauza la Craiova.

42'

Bancu avertizat pentru o intrare dura asupra lui Vasvari.

35'

Inca o data Straton se remarca la sutul cu pamantul trimis de Mitrita.

29'

Minutul si ocazia in Banie. Bancu profita de preluarea gresita a lui Straut si doar mana pusa de Straton salveaza Timisoara de la un gol ca si marcat.

28'

Straton se opune din nou golului la sutul in forta trimis de Dimitrov.

26'

Din nou panica in careul timisorean. Baluta a patruns cu mingea la picior, s-a impiedicat in minge si pana la urma apare Melinte si degajeaza in tribuna.

26'

Baluta il pune in cursa pe Mitrita, acesta patrunde in mare viteza in careu si Straton blocheaza in extremis.