1
Concordia Chiajna
Alexandru 50'

Asa am trait CSM Poli Iasi - Concordia Chiajna 3-1

Prima etapa din playout continua sambata cu meciul CSM Poli Iasi - Concordia Chiajna programat de la ora 18:00. Meciul este live text in aceasta pagina.

19:54

Final de partida in Copou.

85'

Herea il testeaza pe Grahovac cu un sut de la distanta din lovitura libera. Portarul iesean scapa mingea in fata si tot el reuseste sa blocheze.

76'

Herea reia cu capul in bratele lui Grahovac.

75'

Barboianu suteaza mult peste poarta gazdelor dintr-o lovitura libera de la 25 de metri aproximativ.

71'

Stefanescu suteaza pe langa poarta lui Draghia din afara careului.

54'

Gol Cristea!

Cristea finalizeaza cu capul din centrarea lui Tiganasu pentru golul 10 in acest sezon.

50'

Gol Alexandru!

Introdus in joc in finalul primei reprize, Valentin Alexandru reduce din diferenta cu o lovitura de cap la centrarea lui Serediuc.

47'

Draghia respinge in extremis in corner sutul lui Bole din marginea careului.

46'

Start de parte secunda. Nicio modificare in cele doua formatii.

18:49

Iasiul intra la cabine cu avantaj de doua goluri.

37'

Alexandru in locul lui Ciobanu la oaspeti. O mutare ofensiva operata de Alexa.

36'

Serediuc il depaseste pe portarul Grahovac si trimite spre poarta. Frasinescu intervine decisiv prin alunecare si respinge in corner. Cea mai mare ocazie a ilfovenilor.

33'

Gol Golubovic!

Golubovic reia decisiv cu capul din centrarea lui Bole. Este a doua etapa la rand cand atacantul bosniac marcheaza.

32'

Serediuc reia pe langa poarta gazdelor dupa un corner.

30'

Cartonas galben Herea!

Pentru un fault asupra lui Vasile Gheorghe.

23'

Rasdan este omul potrivit la locul potrivit si respinge din fata portii mingea trimisa de Mihalache.

22'

Actiune periculoasa a gazdelor. Bole centreaza in fata portii de unde respinge Albu in corner. Terenul imbibat de apa pune mari probleme la constructie.

12'

Lovitura libera transformata magistral de Andrei Cristea. Acesta ajunge la 9 goluri in sezonul actual.