1
Hermannstadt
Blanaru 7'

Asa am trait Craiova - Hermannstadt 1-1

U Craiova si Hermannstadt s-au intalnit sambata seara in reeditarea finalei Cupei Romaniei din acest an. Meciul de acum conteaza pentru etapa a 11-a din Liga 1 Betano. Apasati aici pentru live video

46'

S-a reluat meciul. La oaspeti Nkololo a intrat in locul lui Rusu.

45'

Gol Koljic!

Craiova egaleaza din penalty prin bosniacul Koljic. O lovitura de la 11 eronat dictata de centralul Iulian Calin.

45'

O simulare incredibila! Cicaldau a cazut din picioare nefiind atins de Tatar. O faza care la VAR ar fi fost intoarsa.

45'

Lovitura de la 11 metri obtinuta de Cicaldau in prelungirile primei reprize. Tatar se alege cu un galben.

27'

Cicaldau vede cartonasul si va fi suspendat etapa urmatoare.

26'

Interventie decisiva a lui Pigliacelli, dar si norocoasa in acelasi timp. Un jucator sibian pandea la un metru in fata.

7'

Gol Blanaru!

Hermannstadt deschide scorul prin Blanaru dupa o centrare din corner urmata de o prelungire cu capul.

4'

Lovitura libera a oaspetilor ramasa fara rezultat. Centrarea lui Tatar in mijlocul careului gazdelor nu si-a gasit adresa.