2
FCSB
Man 90' Tanase 34'

Asa am trait Craiova - FCSB pentru locul doi in playoff

De la 21:00 am transmis live text in aceasta pagina, duminica seara, meciul U Craiova 1948 CS - FCSB din etapa a 8-a in Liga 1 Betano.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

22:59

90'

Gol Man!

FCSB inchide meciul prin Man, dupa o faza creata de Roman.

88'

Meza Colli suteaza pe langa poarta, iar Filip vede si el galben. Al 12-lea!

87'

Hora reia cu capul spre poarta din centrarea lui Roman.

87'

Mihaila vede cartonasul galben. Al 11-lea in acest meci!

73'

Coman ii lasa locul lui Roman.

69'

Craiova tot mai aproape de gol. Mihaila trimita paralel cu linia portii si Colli rateaza de putin intalnirea cu balonul.

63'

Bancu opreste contraatacul purtat de Tanase.

61'

Mateiu suteaza peste poarta.

59'

Sansa mare de gol ratata de Man. Ramas singur cu Pigliacceli mijlocasul stelist a incercat un lob de efect.

58'

Coman il intreaba pe Kovacs daca are ochi si acesta ii arata ca are. Tocmai i-a aratat un galben.

51'

Donkor ramane intins pe gazon, iar ambulanta ajunge pe teren intr-un timp record. Din fericire nu este nevoie de interventia de urgenta.

48'

Mihaila trimite din voleu si mingea e deviata in corner.

46'

21:53

Pauza la Craiova.

45'

Kelic trimite in poarta, dar golul este anulat. Se fluierase inainte un fault in atac la Cristea in duel cu Balasa.

45'

Cinci minute suplimentare pentru prima repriza.

44'

Balgradean respinge cu o mana sutul lui Mihaila la o faza unu contra unu.

37'

Cei de la FCSB prin indrazneala si Coman e aproape de golul doi.

34'

Gol Tanase!

Florin Tanase deschide scorul de la punctul cu var. Sut pe centrul portii.

33'

Kelic si Hora avertizati pentru o disputa inaintea executarii loviturii de la 11 metri.

33'

Donkor avertizat cu galben pentru intrarea cu talpa inainte.

32'

Lovitura de la 11 metri obtinuta de Coman in duel cu Donkor.

28'

A revenit in cele din urma Morais si totul pare in regula pentru fundasul de la FCSB.

26'

Probleme medicale si pentru Morais. Acesta ramane intins pe gazon si capitanul Filip face semn ca ar fi o problema musculara.

22'

Craiova rateaza deschiderea scorului prin Cicaldau. FCSB se clatina serios.

20'

Centrare a lui Cicaldau, respinge Planic cu capul si din nou sarbul scoate aproape de pe linia portii reluarea lui Mihaila.

20'

Barbut obtine lovitura libera si galben pentru Planic la o patrundere in flancul drept.

16'

Hora a intrat in locul lui Gnohere.

14'

Probleme musculare pentru Gnohere care face semn pentru schimbare.

13'

Man patrunde in careul gazdelor, dar Fedele are o interventie decisiva.

9'

Dimitrov il gaseste in careul stelist pe Mateiu, dar din acesta mingea iese in out de poarta. Planic a strans acolo.

5'

Corner pentru Craiova. Executa Cicaldau si respinge Morais din centrul careului.

1'

A inceput meciul din Banie. Stadion arhiplin si o atmofesfera incendiara la propriu.

0'

Craiova: Pigliacelli - Dimitrov, Donkor, Kelic, Bancu - Mateiu, Cicâldău - Bărbuţ, Fedele, Mihăilă - Cristea;

FCSB: Bălgrădean - R. Benzar, M. Bălaşa, Planic, Morais - I. Cristea, I. Filip - D. Man, F. Tănase, F. Coman - Gnohere.

12:17

Se vor duela echipele cu cele mai multe victorii la cel puţin două goluri diferenţă, FCSB - 11, U Craiova 1948 CS - 10.

Vor fi faţă-n faţă cele mai bune atacuri din ediţia curentă, U Craiova 1948 CS - 50 de goluri marcate, FCSB - 59.

Se vor duela echipele care au beneficiat de cele mai multe penalty-uri, U Craiova 1948 CS - 17 (șase ratate), FCSB - 11 (două ratate).

Ultima victorie bifată de bucureşteni pe terenul craiovenilor: 14 mai 2018, U Craiova 1948 CS - FCSB 0-1.

Unicul succes din contul alb-albaştrilor: 21 octombrie 2018, U Craiova 1948 CS - FCSB 2-1, goluri înscrise de Koljic, Fedele / Kelic - autogol.

Cea mai recentă confruntare directă: 31 martie 2019, FCSB - U Craiova 1948 CS 3-2 (Hora, Man, Gnohere / Bancu, Cicâldău).