0
0
FC Botosani

Egal intre Concordia si Botosani dupa ratarea monumentala a lui Bumba

De la ora 18:00 am transmis live text in aceasta pagina meciul Concordia Chiajna - FC Botosani din etapa a 3-a a playout-ului. Apasati aici pentru live video.

Au evoluat echipele:

Concordia Chiajna: Vitkauskas - Patache, Albu, Marc, Panait - Prepeliţă - Bumba, Cristescu (Bawab ’72), Deaconu, Nivaldo (Bud ’69) – Batin (Pena ’78). Antrenor: Ion Moldovan

FC Botoşani: Pap (Cobrea ’41) - Unguruşan, Burcă, Miron, Muşat (Dumitraş ’15) - Oaida, Cucu – Golofca (Serediuc ’82), Achim, Moruţan – Axente. Antrenor: Costel Enache

Cartonaşe galbene: Marc ’36 / Pap ’27, Golofca ‘45+4, Dumitraş ’71, ‘89

Ionuţ Coza a arbitrat la centru. Acesta l-a eliminat in minutul 89 pe Dumitras pentru al doilea cartonas galben.

Ambele echipe au trecut pe langa deschiderea in mai multe randuri, cea mai mare fiind ratata de Bumba de la gazde in partea secunda. Acesta n-a prins poarta goala din centrul careului.

Intrat in joc in partea secunda, Bud a avut o bara la o lovitura de cap, iar Cristescu a sutat peste poarta dupa o actiune cursiva.

Botosaniul a fortat in minutele de final, iar Axente a ratat intalnirea cu balonul pentru doar cativa centimetri in fata portii.

Morutan, jucatorul atat de blamat pentru ratare calificarii nationalei U19 la Campionatul European, a avut ultima sansa de gol in picior, dar a trimis pe centrul portii din interiorul careului.

19:54

Final de meci.

89'

Morutan rateaza si el deschiderea scorului cu un sut din interiorul careului. O minge pe centrul portii.

88'

Cartonas rosu !

Dumitras primeste al doilea galben si este eliminat din meci.

87'

Achim centreaza in fata portii si lui Axente i-au lipsit cativa centimetri pentru a inscrie.

84'

Pena intra in unghi si suteaza peste poarta. Il avea in dreapta demarcat pe Bud.

80'

Actiune personala a lui Morutan. Suteaza slab in bratele portarului gazdelor.

73'

Bud aproape de gol la o reluare cu capul. Mingea prinde pamantul si se duce in bara.

73'

Bawab in locul lui Cristescu. Inca o modificare ofensiva la Concordia.

68'

Bud intra in locul lui Nivaldo la Concordia.

63'

Circulatie buna a balonul pe atacul gazdelor, mingea ajunge la Cristescu in careu si acesta reia din prima peste poarta.

50'

Ocazie monumentala ratata de Bumba singur cu poarta goala.

18:52

Pauza la Chiajna.

45'

Patru minute de prelungire pentru aceasta repriza.

38'

Pap nu mai poate continua meciul si Cobrea se dezechipeaza pentru a intra in teren.

37'

Batin preia pe piept in careul oaspetilor, dar Miron e mai tare pe picioare si respinge in afara careului.

36'

Marc faulteaza si este avertizat.

31'

Concordia iese periculos pe contraatac prin Nivaldo, actiune oprita de Dumitras.

28'

Deaconu trimite pe poarta din lovitura libera, dar Pap este atent si respinge.

27'

Cartonas galben incasat de Pap, desi Burca faultase.

26'

Pap iese mult in afara careului si se loveste de Batin. Lovitura libera pentru gazde, Burca faultandu-l pe Batin in urmarirea balonului.

26'

Oaspetii insista mai mult si Ungurusan arunca o minge in care pe care o respinge apararea gazdelor.

25'

Actiune personala a lui Axente finalizata cu sut peste poarta din pozitie centrala.