2
Astra Giurgiu
Ionita 52' Nyuiadzi 44'

Asa am trait Concordia - Astra 1-2. Giurgiuvenii intorc spectaculos rezultatul

Etapa a 18-a din Liga 1 Betano a continuat, duminica, de la ora 18:00 cu partida dintre Concordia Chiajna si Astra Giurgiu, o reeditare a duelului din 16-imile Cupei Romaniei. Click aici pentru live stream video legal.

19:53

85'

Babic primeste galben pentru un fault asupra lui Ionita. Acesta scapase pe contraatac.

82'

Cartonas galben si pentru Valentin Gheorghe.

82'

Abang scoate cu calcaiul pentru Mrzljak in centrul careului. Sutul acestuia este deviat in corner.

80'

Abang scapa singur cu Balgradean si rateaza incredibil intr-o situatie de unu contra unu. Astra putea inchide meciul la aceasta faza.

75'

Pena in locul lui Cristescu la Concordia.

71'

Ionita primeste in marginea careului, dar rateaza complet sutul.

70'

Abang intra in locul lui Le Tallec. Francezul vede si cartonasul galben pentru trageri de timp.

69'

Bucurica intra in locul lui Bumba.

64'

Centrare a lui Bejan ramasa fara rezultat.

59'

Marc ramane KO dupa o minge primita in plina figura la un sut din lovitura libera al oaspetilor.

56'

Cartonas rosu !

Dezastru pentru Concordia. Gazdele ramane in zece jucatori dupa ce Fota primeste al doilea galben si este eliminat.

56'

Moise intra in locul lui Nyuiazdi.

52'

Gol Ionita!

Ionita transforma cu siguranta pentru 2-1 in favoarea Astrei.

52'

Penalty pentru Astra la intrarea lui Balgradean asupra lui Nyuiazdi. Totul a pornit de la pasa neglijenta trimisa inapoi de Mannasse.

46'

19:03

Dandea in locul lui Polczak la Astra si Mannasse in locul lui Patache la Concordia.

18:47

Pauza in meciul de la Chiajna. Se anunta o parte secunda atractiva.

45'

Minge in stanga pentru Batin, intarzie sutul si trage pe langa poarta.

44'

Gol Nyuiadzi!

Nyuiadzi egaleaza cu o lovitura de cap din doi metri. Balgradean a respins in fata sutul in forta trimis de Gheorghe din pasa lui Ionita.

42'

Interventie decisiva a lui Balgradean la lovitura de cap a lui Nyuiadzi.

41'

Centrare periculoasa a lui Albu in careu, respinge Belu in corner. Presiune din partea gazdelor.

40'

Stan primeste cartonas galben pentru o intrare asupra lui Patache.

38'

Contraatac al gazdelor cu Batin si Cristescu in prim plan. Batin greseste pasa decisiva si faza ramane fara rezultat.

33'

Sut incercat de Valentin Gheorghe. Mingea trece mult pe langa poarta.

31'

Galben si pentru Ionita, al patrulea jucator de la Astra avertizat. Un galben meritat dupa o intrare din spate asupra lui Batin.

27'

Batin scapa singur cu portarul si suteaza in portarul Lazar. Mare sansa de 2-0 pentru Concordia.