2
FC Arges
Grecu 72' Șerban 33'

Asa am trait Chindia - FC Arges

Etapa a 15-a, ultima a anului 2020 in CASA Liga 1, a debutat sambata dupa-amiaza cu meciul Chindia Targoviste - FC Arges (15:00).

16:57

72'

Gol Grecu!

Argeșul egalează prin Grecu. Șut plasat din interiorul careului după o faza colectiva.

46'

15:49

Pauza între Chindia și FC Argeș.

44'

Gol Dulca!

Gazdele întorc rezultatul prin Dulca.

35'

Gol Deslandes !

Chindia egalează rapid scorul.

33'

Gol Șerban !

Piteștenii deschid scorul din penalty.

21'

Aioani intervine la șutul lui Grecu. Se joaca deschis, pe contre.

10'

Fabuloasă parada lui Greab. Acesta intervine salvator în două rânduri.

2'

Popa trimite pe lângă poartă.

1'

A început meciul.

0'
Chindia: Aioani - Martac, Pitian, Bourama, Capusa - Neguț, Iacob, Dulca, Dumitrașcu - Popa, Florea.
FC Arges: Greab - Matei, Luca, Deslandes, Mușat - Draghici, Meza Colli, Șerban, Grecu - Mslele, Mediop.
11:41

Avancronica

FC Arges este singura echipa din Liga 1 fara victorie in deplasare. Pitestenii au obtinut doar doua remize in sase meciuri.

Opt meciuri fără gol primit au strâns dâmboviţenii în sezonul curent, în timp ce argeşenii au încasat cel puţin un gol în 13 dintre cele 14 partide disputate în ediţia 2020/2021.

Antrenorul Emil Săndoi vs FC Argeş în Liga 1: 3 jocuri - o victorie - o remiză - o înfrângere.