CFR Cluj a primit vizita celor de la Viitorul in duelul ultimelor doua campioane din Liga 1 Betano. Apasati aici pentru live video

20:26

90'

Gol Ianis Hagi!

Gol din lovitura de la 11 metri marcat de Ianis Hagi. Executie perfecta sub transversala pentru prima reusita din acest sezon.

90'

Penalty pentru Viitorul la faultul lui Muresan asupra lui Vodut.

86'

Gol Vodut!

Viitorul egaleaza scorul printr-un gol senzational marcat de Vodut. Acesta ii fura mingea lui Muresan in jumatatea adversa si trimite un lob de la peste 35 de metri peste portarul Fernandez iesit undeva in centrul careului. Un sut perfect pentru 1-1!

78'

Ciobanu trece usor de Camora si centreaza in fata portii pentru Ianis Hagi, dar reluarea cu capul nu este punctul forte pentru decarul Viitorului.

74'

Matan suteaza pe langa poarta lui Fernandez. In continuare o replica palida din partea Viitorului.

55'

Gol Tucudean!

CFR Cluj deschide scorul prin Tucudean cu o lovitura de cap din sase metri la centrarea lui Paun.

48'

Ianis il gaseste pe Matan in careul advers, dar acesta cade prea usor in duel cu Peteleu.

45'

S-a reluat meciul din Gruia.

45'

Males avertizat pentru un fault asupra lui Ianis Hagi.

39'

Fernandez retine sutul lui Ianis Hagi de la distanta.

23'

Matan aproape sa-l surprinda pe Fernandez cu un sut din unghi. Doar corner pentru Viitorul.

17'

Paun suteaza din alergare si mingea se duce in bara! Ocazie mare pentru CFR.

10'

Tucudean cade in careul advers si solicita penalty. Jocul continua cu Viitorul pe contraatac.

3'

Achim scapa fara galben dupa un fault asupra lui Peteleu. Gazdele aveau o buna sansa de contraatac.

1'

Incepe meciul din Gruia.

18:30

12:43

Singura remiză albă s-a consemnat pe 9 aprilie 2017, CFR Cluj - Viitorul 0-0.

12:42

Palmares cu CFR gazdă: 8 jocuri - 4 victorii CFR - 1 remiză - 3 succese Viitorul.

12:42

CFR vs Viitorul în Liga 1: 16 jocuri - 7 victorii CFR - 3 remize - 6 succese Viitorul;