1
Steaua
Alibec 16'

Asa am trait CFR Cluj - Steaua

Derby-ul etapei a 22-a din Liga 1 a programat in Gruia de la 20:00 duelul dintre CFR Cluj, echipa cu cel mai bun atac, si Steaua, echipa cu apararea cea mai solida din campionat.

21:53

Se termina meciul cu o centrare a lui Tamas pentru Gnohere. Francezul nu reuseste sa reia periculos.

86'

Enache suteaza peste poarta din interiorul careului la o pasa a lui De Amorim.

80'

Steaua preseaza mai mult in aceste momente ale jocului si este in mod vadit echipa nemultumita de remiza.

72'

Cartonas rosu Deac!

Al doilea galben pentru proteste si Deac ia drumul vestiarelor. Se restabileste egalitatea numerica pe teren.

71'

Gnohere nu prinde poarta cu un sut din cadere la un corner batut de Enache de pe stanga.

60'

Acelasi Deac vede galben pentru o cadere teatrala in careul stelist. Meciul este din ce in ce mai aprins.

59'

Gol Deac!

Deac castiga duelul cu Momcilovic si finalizeaza cu sange rece din fata portii.

55'

Gnohere intra in locul lui Achim.

49'

Voleu din sase metri peste poarta la centrarea lui Achim. Sansa uriasa ratata de Steaua.

48'

Tamas da pe langa minge la centrarea lui Camora, iar Omrani trimite pe langa poarta.

47'

Momcilovic reia cu genunchiul si trimite peste poarta. O reluare improvizata la o centrare din dreapta.

46'

S-a reluat jocul. Omrani intra la CFR in locul lui Sorsa. Pe margine se incalzeste intens Gnohere pentru o posibila intrare la Steaua.

20:49

Pauza in Gruia dupa o prima repriza extrem de antrenanta. Partea a doua se anunta cel putin la fel de pasionanta. Steaua joaca in inferioritate numerica.

45'

Jakolis rateaza desprinderea pe tabela pentru Steaua la ultima actiune a reprizei.

42'

Cartonas rosu !

Alibec primeste al doilea galben pentru o simulare in jumatatea adversa si este eliminat din joc.

36'

Alibec primeste cartonasul galben pentru un fault in atac.

34'

Nita apara lovitura de la 11 metri executata de Nascimento.

32'

Adrian Cojocaru dicteaza penalty pentru CFR. Stelistii protesteaza vehement si reluarile TV le dau dreptate. Nici vorba de fault acolo.

30'

Interventie salvatoare a lui Nita la sutul lui Nascimento peste zid dintr-o lovitura libera.

16'

Gol Alibec!

Alibec transforma lovitura de la 11 metri cu un sut plasat pe centrul portii.

15'

Galben luat de Camora.

14'

Penalty pentru Steaua obtinut de Alibec in duel cu Camora. Decizie cat se poate de corecta.