1
0
Hermannstadt

Asa am trait CFR Cluj - Hermannstadt. Rezultat surpriza la pauza

De la 21:30 am transmis meciul CFR Cluj - Hermannstadt din etapa a 3-a in CASA Liga 1.

23:22

Ovidiu Hategan fluiera finalul meciului.

90'

Fabio Fortes aproape de egalare cu un sut in forta din 4-5 metri. O minge care l-a lovit in cap pe Balgradean.

90'

Paun patrunde in careu sibienilor si trage pe langa poarta.

79'

Vinicius trimite cu capul putin pe langa vinclu.

71'

Figueiredo respinge de langa bara mingea trimisa de Paun din interiorul careului.

67'

Gol Vinicius!

CFR Cluj deschide scorul prin Vincius. Lovitura de cap dupa o centrare din corner.

50'

Jo Santos suteaza pe langa poarta din alergare.

46'

A inceput repriza a doua.

22:20

Pauza in Gruia.

21'

Cestor cade in careul oaspetilor. Hategan lasa jocul sa continue.

7'

Viera vede primul galben al meciului.

7'

Susic loveste bara dintr-o lovitura libera.

4'

Lovitura libera a gazdelor ramasa fara rezultat pe tabela.

1'

A inceput meciul din Gruia.

0'

CFR Cluj: Bălgrădean – Susic, Vinicius, Cestor, Camora – Itu, Bordeianu, Djokovic – Rondon, Debeljuh, Costache.

Hermannstadt: Figueiredo – Belu, Diarrasouba, Stoica, Opruț – Pires, Dâlbea – P.Petrescu, Sîntean, Joalisson – Ad. Bălan.

17:56

Avancronica

CFR şi FC Hermannstadt s-au mai întâlnit de patru ori în principala competiţie internă, de două ori s-au impus clujenii, iar alte două partide s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă întâlnire directă: 1 decembrie 2019, FC Hermannstadt - CFR Cluj 1-1.

Jucătorul cu cele mai multe meciuri în Liga 1 din istoria CFR-ului, Mario Camora (270 de jocuri) va purta în campionat pentru a 150-a oară banderola de căpitan al clujenilor.

Răzvan Dâlbea, cel mai vârstnic jucător din ediţia curentă (născut pe 08 octombrie 1981), va bifa meciul cu numărul 150 în prima ligă din România.