1
CSU Craiova
Gustavo 80'

Asa am trait CFR Cluj - Craiova 2-1

Am transmis live text in aceasta pagina dupa ora 20:30 derby-ul zilei in Liga 1 Betano, meciul dintre liderul CFR Cluj si CSU Craiova. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

22:29

90'

Centrare a lui Burlacu in careul gazdelor si Kelic rateaza reluarea spre poarta. Presiune totala a oltenilor in prelungiri.

90'

Ocazie uriasa ratata de Craiova in minutul 90+4 la patrunderea lui Burlacu si sutul lui Gustavo blocat de Arlauskis.

90'

Omrani intra in locul lui Balde.

90'

Camora suteaz in zid si va fi corner pentru CFR Cluj.

90'

Lovitura libera pentru gazde. Paun suteaza peste poarta, dar se repeta si Comanescu ii acorda galben lui Martic. Croatul a iesit prea devreme din zid.

83'

Popov ia galben pentru un fault asupra lui Balde.

80'

Gol Gustavo!

Gustavo transforma lovitura de la 11 metri si relanseaza finalul partidei.

79'

Burlacu obtine lovitura de la 11 metri pentru Craiova. Un penalty acordat de Comanesc dupa cateva secunde de gandire.

72'

Mingea ramane la olteni dupa o recuperare a lui Bancu. Sutul acestuia este aparat de Arlauskis.

72'

Burlacu scoate mingea in careul advers pentru sutul italianului Rossi. Acesta trimite in blocaj.

64'

Deac, jucator cu galben, este inlocuit la gazde cu Paun.

64'

Gol Balde!

Eroare uriasa a portarului Calancea si Balde, pe faza, trimite in poarta pentru 2-0.

63'

Ocazie mare de a face 2-0 a gazdelor la sutul lui Balde. Se opune Calancea si va fi corner pentru gazde.

46'

21:22

Adrian Comanesc fluiera finalul primei reprize.

45'

Cartonas galben primit de Deac pentru un fault la Baluta.

42'

Mitrita suteaza in transversala cu un sut din lovitura libera de la aproximativ 30 metri.

40'

Gol Culio!

Culio deschide scorul din lovitura de la 11 metri.

37'

Penalty pentru CFR Cluj si cartonas rosu pentru Tiago Almeida.

30'

Dan Petrescu este trimis in tribuna pentru proteste.

24'

Nistor suteaza peste poarta dupa o actiune personala.

14'

Gustavo trimite pe langa poarta dintr-o lovitura libera.

8'

Lovitura libera periculoasa pentru olteni la faultul comis de Vinicius.

5'

Interventie decisiva a lui Calancea la sutul lui Urko Vera din unghi. Corner pentru CFR Cluj.