1
Academica Clinceni
Chandarov 84'

Asa am trait CFR Cluj - Academica Clinceni 3-1

De la ora 20:00 am transmis live text in aceasta pagina meciul CFR Cluj - Academica Clinceni, in etapa a 16-a din CASA Liga 1.

21:55

90'

Gol Debeljuh!

CFR Cluj isi asigura victoria in urma reusitei lui Debeljuh la capatul unui contraatac.

84'

Gol Chandarov!

Academica Clinceni reduce din diferenta. Centrare din stanga si Chandarov reia cu capul in stanga lui Balgradean.

76'

Intra Chipciu in locul lui Pereira.

76'

Debeljuh in locul lui Costache la CFR Cluj.

70'

Susic primeste cartonasul galben.

56'

Galben incasat de Burca!

53'

Gol Deac!

Sut senzational din afara careului. Mingea s-a dusc aproape de vinclu. Nicio sansa pentru portarul ilfovenilor.

46'

Start de repriza secunda.

20:48

Pauza in Gruia. Avantaj minim pentru CFR Cluj.

35'

Burca blocheaza sutul lui Chunchucov. Corner pentru Academica ramas fara rezultat pe tabela.

21'

Tanase preia gresit in interiorul careului. O faza care ar fi putut modifica tabela.

15'

Gol Costache!

CFR Cluj deschide scorul prin Costache. Sut din interiorul careului la coltul lung.

8'

Balgradean se opune golului la prima actiune periculoasa a oaspetilor in acest meci. Cascini a reluat periculos din interiorul careului.

6'

Chunchucov intra in locul lui Morar in atacul oaspetilor.

5'

Tanase incaseaza primul galben pentru o talpa pusa lui Pereira.

1'

A inceput meciul din Gruia.

19:57

CFR Cluj: Bălgrădean - Susic, Ciobotariu, Burcă, Camora - Deac, Djokovic, Păun - Pereira, Vojtus, Costache

Clinceni: Vâlceanu - Pashov, Jutric, Nichita, Dobrescu - Cascini, Cebotaru - Cordea, M. Dumitru, Cr. Tănase - Morar.

12:29

Avancronica

Cele două echipe s-au mai duelat de trei ori în principala competiţie internă şi de fiecare dată s-a impus CFR Cluj.

Cea mai recentă confruntare s-a consemnat pe 23 iulie 2020, Academica - CFR Cluj 1-2, goluri marcate de E. Cebotaru (din penalty), respectiv V. Costache şi C. Petrila.

Ilfovenii sunt neînvinşi pe teren advers, palmaresul acestora cuprinzând două succese (1-0 cu Universitatea Craiova, 2-0 cu Astra) şi cinci rezultate de egalitate.

Două înfrângeri au suferit ardelenii pe teren propriu în ediţia curentă, 1-2 cu Gaz Metan şi 0-1 cu UTA Arad.