1
Pandurii
Negrut 20'

Asa am trait Botosani - Pandurii 3-1

Am transmis in aceasta pagina meciul dintre FC Botosani si Pandurii Tg.Jiu din etapa a 25-a a Ligii 1.

15:22

90'

Ratare incredibila a lui Bus scapat singur cu poarta in fata dupa o gafa a lui Popescu.

86'

Morutan reia peste poarta din pasa lui Popovici. O noua faza spectaculoasa construita de gazde.

80'

Gol Golofca!

Golofca majoreaza avantajul gazdelor cu un sut aproape de vinclu din pasa lui Cucu.

69'

Ocazie ratata de Kuku din pasa lui Bus. Portarul Popescu a respins in extremis de la coltul scurt. O faza care insufleteste tribunele.

65'

Gol Kuku!

Botosaniul revine la conducere dupa reusita lui Kuku. Infiltrat intre stoperii de la Pandurii acesta il invinge pe Popescu.

64'

Batin scapa singur spre poarta lui Cobrea, insa de la margine se ridica fanionul pentru un offside.

49'

Carstocea suteaza mult peste poarta celor de la Pandurii.

47'

Cobrea se opune golului la sutul lui Trifu. Acesta a trecut printre nu mai putin de trei adversari si a ramas in pozitie de finalizare.

46'

S-a reluat meciul. Doua schimbari in tabara gazdelor: Morutan si Golofca aruncati in lupta de Leo Grozavu.

44'

Emotii pentru gazde la sutul lui Negrut din afara careului. O minge care trece putin pe langa poarta.

41'

Carstocea suteaza pe poarta in bratele lui Popescu. Avea si varianta unei pase la Bus in stanga, dar fostul timisorean si-a incercat sansa.

37'

Ocazie a gazdelor la sutul trimis de Bus cu dreptul. O faza care aprinde tribunele de la Botosani, unde avem stadionul aproape plin.

36'

Bordeianu reia cu latul din marginea careului dupa un corner. Mingea se opreste in blocaj.

20'

Gol Negrut!

Oaspetii egaleaza prin Negrut. Exelent lansat in adancime de Hlistei, acesta patrunde in careu si il invinge pe Cobrea cu un lob spectaculos.

17'

Gazdele rateaza de putin desprinderea pe tabela la mingea pe care Bordeianu a trimis-o in transversala.

11'

Gol Roman!

Deschidere de scor la lovitura de cap din plonjon a lui Roman.

9'

O noua sansa pentru oaspeti dupa ce Negrut pacaleste pasul la offside al liniei de aparare a Botosaniul. Finalizarea a lasat insa de dorit si Cobrea a intervenit precis.

2'

Replica oaspetilor nu se lasa prea mult asteptata, insa Hlistei rateaza incredibil din fata portii o minge centrata ideal de Zaina.

1'

Roman rateaza prima ocazie a meciului dupa doar 40 de secunde de la fluierul de start.