Asa am trait: Botosani - Dunarea Calarasi 1-0

Etapa a 21-a a continuat, joi seara, cu duelul dintre FC Botosani si Dunarea Calarasi, doua echipe aflate in suferita si mare cautare de puncte.Apasati aici pentru live video

19:23

69'

Demarcare a lui Ongenda in careul oaspetilor, intoarce un adversar si cauta vinclul. Mingea se duce putin peste poarta.

68'

Centrare din corner si Mediop reia peste poarta cu capul dintre Patache si Trujic.

65'

Primul galben al meciului este vazut de Mendy de la Calarasi. Golofca a fost victima lui Mendy.

57'

Lovitura libera a gazdelor, dar centrarea lui Golofca se dovedeste imprecisa.

46'

Start de repriza secunda.

18:19

Pauza la Botosani.

45'

Sansa mare de egalare irosita de oaspeti. Centrare a lui Souda din lovitura libera si Walace reia cu capul din sase metri. Mingea trece alaturi.

36'

Gol Ongenda!

Francezul Ongenda apare la finalizare si inscrie cu o lovitura de cap din centrarea lui Golofca din flancul stang.

33'

Roman il faulteaza din spate pe Munteanu si scapa fara cartonas.

22'

Centrare buna pentru Roman in centrul careului si acesta reia slab cu capul pe langa poarta.

20'

Patache ajunge in extremis balonul si centreaza in fata portii. Respinge Dobrosavlevici cu ceva emotii. Gazdele raman in posesie.

13'

Cei de la Dunarea Calarasi apar pentru doar a doua oara in jumatatea adversa de teren.

9'

Lansare lunga pentru Mediop in 16 metri, dar iese Pap si respinge cu pieptul.

9'

Fulop il gaseste in careu pe Ongenda, dar mijlocasul francez greseste complet centrarea.

5'

In pofida temperaturilor extrem de scazute, terenul de la Botosani se prezinta in conditii decente.

1'

A inceput meciul de la Botosani.

0'

FC Botosani: Pap - Patache, Miron, Burca, Soiledis - Rodriguez - Fulop, Fabbrini - Ongenda, Roman, Golofca.

Dunarea Calarasi: Popa - Gligorov, Dobrosavlevici, Walace, Mendy - Munteanu, Honciu, Bourceanu, Buzan - Mediop, Suda.

11:46

Statistici

Liviu Ciobotariu vs Dan Alexa: un joc - o victorie Ciobotariu 24.03.2014, ACS Poli - SC Vaslui 0-2 (debutul lui Dan Alexa ca antrenor pe prima scenă).

Dan Alexa vs FC Botoşani în Liga 1: 7 jocuri - 4 victorii Alexa - o înfrângere - două remize.

Singura intalnire directa a avut loc in turul campionatului, cand Dunarea Calarasi s-a impus cu 3-2.