1
0
Hermannstadt

Asa am trait Astra Giurgiu - Hermannstadt 1-0

Etapa a 25-a, penultima a sezonului regular, a continuat sambata cu meciul dintre Astra si Hermannstadt.Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video Astra - Hermannstadt

18:55

85'

Acelasi Alibec ia o faza pe cont propriu si trimite peste poarta.

82'

Alibec nu prinde poarta dintr-o lovitura libera din 20 metri. Mingea a fost deviata de zidul lui Hermannstadt.

70'

Dumitriu intra in locul lui Dilbea la oaspeti.

62'

Jazvic intra in locul lui Petrescu la Hermannstadt.

62'

Ocazie pentru oaspeti ratata de Petrescu. Sut in plasa laterala.

61'

Biceanu intra la gazde in locul lui Rosu.

60'

Llullaku incearca o foarfeca dintr-un unghi dificil. Albanezul a trimis pe langa poarta.

57'

Begue suteaza mult peste poarta oaspetilor.

54'

Blanaru surprins in offside la pasa lui Popovici.

49'

Gol Butean!

Astra deschide scorul prin Butean. Sut senzational cu dreaptul din careu la coltul lung. O faza care l-a ridicat de pe scaun si pe Ioan Niculae, patronul gazdelor.

46'

Inlocuire la oaspeti: iese Daniel Offenbacher, intră Juvhel Tsoumou.

46'

17:49

Pauza in meciul de la Giurgiu.

34'

Mijuskovic avertizat cu galben.

31'

Alibec suteaza de la distanta peste poarta. O minge recuperata in atac de Belu-Iordache.

28'

Avertisment incasat de Matel pentru un fault asupra lui Butean in marginea propriului careu.

27'

Prima ocazie si pentru oaspeti la voleul lui Dalbea blocat de Lazar in corner. Mingea cauta coltul scurt.

23'

Alibec ia o faza pe cont propriu, patrunde pe zona centrala si paseaza pentru Belu-Iordache. Acesta intarzie startul si este certat puternic de Alibec.

16'

Replica oaspetilor prin Blanaru, jucator care nu mai are forta de a finaliza dupa o patrundere in careu.

15'

Prima sansa de gol apartine gazdelor la o actiune creata de Alibec. Acesta centreaza la intalnire pentru aparitia lui Belu-Iordache si portarul Cabuz intervine decisiv.

10'

Astra domina jocul cu o posesie superioara. Pana acum nicio ocazie de gol.

3'

Sut al lui Offenbacher peste poarta gazdelor dintr-o lovitura libera.

1'

Start de partida la Giurgiu.

23:20

Astra n-a mai pierdut de opt meciuri obtinand patru victorii si patru remize.

Pe teren propriu giurgiuvenii au marcat in sapte din ultimele opt meciuri.

Doar două partide au pierdut sibienii din precedentele opt jucate în Liga 1 Betano pe teren advers, în rest au patru victorii şi două remize.

In tur, Astra a castigat cu 2-0.