1
FC Arges
Malele 78'

Astra - FC Arges 0-1. Malele a facut diferenta din penalty

Echipele Astra Giurgiu - FC Arges s-au duelat, sambata, de la 17:30, intr-un meci din etapa a 3-a in Liga 1 Playout.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Malele dintr-o lovitura de la 11 metri.

Portarul oaspetilor Greab a avut trei interventii decisive, fiind salvat o data si de bara.

Cele doua echipe s-au intalnit de 13 ori in principala competitie interna, de patru ori s-au impus giurgiuvenii, de opt ori au castigat pitestenii, iar un joc s-a incheiat la egalitate.

Palmares cu Astra gazda: 7 meciuri - 3 victorii Astra - 4 succese FC Arges.

Cea mai recenta intalnire directa: 6 februarie 2021, Astra - FC Arges 0-2, goluri inscrise de Ionut Serban si Luka Maric.

Astra: Lazar – Raspopovic, Graovac, Găman, Lamanje – G. Şerban (Crepulja ’18), Boe-Kane, Wuethrich (Canadjija ’74)  – Merloi (Stahl ’74), Krpic (Montini ’63), V. Gheorghe  Antrenor: Eugen Neagoe

FC Argeş: Greab – Tofan, Maric, Turda, Muşat – Meza Colli, I. Şerban (Boldor ’90) – Grecu (Drăghici ’63), Palic (Honciu ’82), Dumitru – Malele.  Antrenor: Andrei Prepeliţă.

Cartonaşe galbene: Graovac ’20, Lamanje ’72, Crepulja ’77, Boe-Kane '90+5 / Şerban ’42, Palic ‘45+3.

Cartonaş roşu: Eugen Neagoe ‘90+2.

Arbitri: Andrei Antonie (central) - Imre-Laszlo Bucsi, Adrian Vornicu (asistenţi) - Horia Gabriel Mladinovici ( rezervă).