2
FC Voluntari
Mihai 82' Capatana 64'

FC Voluntari, antrenament cu public reusit la Targu Mures

Claudiu Niculescu si-a atins cele doua obiective fixate pentru partida cu ASA Tg.Mures, echipa deja retrogradata in Liga 2, anume odihnirea titularilor in perspectiva finalei Cupei Romaniei de sambata si obtinerea celor trei puncte.

Ilfovenii s-au impus, cu 2-0, pe terenul lanternei rosii prin golurile marcate in repriza secunda de Capatana si Vlad Mihai.

Capatana a deschis scorul cu un sut spectaculos, cu piciorul stang, din 16 metri la capatul unei actiuni personale.

Intrat de putine minute pe teren, Vlad Mihai a marcat la o faza lasat singur cu portarul Pap in chiar meciul sau de debut pentru FC Voluntari in Liga 1.

ASA Tg.Mures, echipa cu un joc extrem de lent si neinspirat, a avut o singura ocazie, in prima repriza, la un sut al fundasului central Marius Constantin.

19:52

86'

Capatana suteaza pe centrul portii dupa o noua actiune personala.

82'

Gol Mihai!

Vasile Mihai, 22 ani, inscrie pentru 2-0 la chiar debutul sau in echipa FC Voluntari.

77'

Gorobsov suteaza pe langa poarta dupa o actiune prelungita de atac. Aplauze din partea putinilor spectatori pentru initiativa.

64'

Gol Capatana!

Cursa personala a lui Capatana si sut decisiv cu stangul din 16 metri. O minge plasa excelent in dreapta lui Pap.

60'

Minge intoarsa pentru sutul lui Gorobsov. Acesta trimite pe langa poarta dintr-o pozitie centrala la 17-18 metri.

54'

Coman incearca sutul de la distanta si mingea nu se duce deloc departe de buturile gazdelor.

47'

Replica cei de la Voluntari prin Deac cu o pasa in fata portii, dar Vodut nu reuseste sa reia decisiv.

46'

Nicolita reia pe langa poarta din centrarea lui Mendy. O reluare din dreptul punctului cu var de la 11 metri.

46'

S-a reluat meciul de la Targu Mures.

33'

Corner al gazdelor ramas fara rezultat dupa centrarea dezamagitoare a lui Gorobsov. Cel mai probabil acesta a vrut sa traga la poarta.

28'

Bornescu respinge sutul in forta trimis de Constantin. Cea mai mare ocazie a gazdelor in acest meci.

25'

Deac ramane singur cu Pap si cei doi se ciocnesc destul de tare. Meciul este oprit.

17'

Incercare de iesire pe contraatac a gazdelor, dar Nicolita rateaza preluarea la o pasa lunga trimisa de Gorobsov.

16'

Constantin pune un picior salvator si respinge in afara terenului mingea trimisa de Ivanovici.

10'

Centrare a lui Gorobsov si mingea este reluata de Stoica pe langa poarta oaspetilor.