1
FC Botosani
Dawa 14'

Asa am trait Academica Clinceni - FC Botosani

Etapa a 11-a din CASA Liga 1 s-a incheiat, luni seara, cu meciul Academica Clinceni - FC Botosani. Partida a fost live text in aceasta pagina de la ora 20:30.

Cotele oferite de CASA Pariurilor
Academica - 3.80 | Egal - 3.60 | Botosani - 2.00

22:24
84'
Pap intervine la un sut din afara careului.

77'

Gol Cascini !

Academica Clinceni egaleaza cu un sut deviat de Cascini.

75'

Centrare din dreapta si Cascini reia cu capul incredibil pe langa poarta din cativa metri.

57'

Cartonas rosu !

Botoșani ramane in zece dupa ce Edjouma vede al doilea galben.
56'
Lupeta intra in locul lui Roman.
54'
Accidentare serioasa suferita de Roman dupa un duel aerian.
49'
Centrare in careul gazdelor. Roman trece pe sub minge.
46'
Start de repriza secunda.
21:20
Botoșani intra in avantaj la cabine.

42'

Roman (Botosani) pentru un fault in atac.
39'
Vanzo in locul lui Cioiu (Academica).
27'
Ongenda faultat de Patriche, capitanul ilfovenilor.
26'
Pashov in locul lui Achim (Academica).

22'

Edjouma il faulteaza din spate pe Omoh.
17'
Portarul Dobre intervine la pasa lunga trimisa de Tiganasu spre Papa.

14'

Gol Dawa!

Botoșani deschide scorul prin fundasul Dawa dupa o faza de la coltul terenului.
10'
Ongenda trimite prea tare pentru Fili
8'
Pap respinge mingea centrata de Cascini din corner.
1'
A inceput meciul. Partida se joaca in Stefan cel Mare.
20:26

• Academica Clinceni: Dobre - Achim, Ventura, Patriche, Parvulescu - Moulin, Cascini - Cioiu, Chandarov, De Amorim - Omoh.
  • FC Botosani: Pap - Braun, Dawa, Racovitan, Tiganasu - Edjouma, Papa - Kage, 10 Ongenda, Fili - Roman.
12:58

Avancronica

Academica si FC Botosani s-au mai intalnit de sase ori in principala competitie interna, de doua ori s-au impus ilfovenii, un joc a fost castigat de moldoveni, iar alte trei partide s-au terminat la egalitate.

Cea mai recenta intalnire directa a fost si confruntarea cu cele mai multe goluri marcate: 14 mai 2021, Academica - FC Botosani 4-3.

Academica e singura echipa fara victorie in actuala editie de campionat si ocupa ultimul loc in clasament.

Ilfovenii au primit cel putin un gol in cele zece meciuri de pana acum.