Hermannstadt o tine in sah pe Astra

Echpele Hermannstadt si Astra Giurgiu au terminat la egalitate, scor 2-2, luni seara, in ultima partida a etapei a 25-a din Liga 1.

Dupa o prima repriza fara goluri gazdele din Sibiu au deschis scorul la trei minute dupa pauza prin Debeljuh cu o lovitura de cap in urma unei faze fixe.

Astra a intors rezultatul si a trecut la conducere dupa dubla lui Valentin Gheorghe din minutele 55 si 68.

Intre aceste doua reusite giurgiuvenii au ratat o mare ocazie prin Alexandru Ionita, jucator folosit ca titular.

Hermannstadt a restabilit egalitatea prin Adrian Balan cu doua minute inaintea finalului cu un sut pe jos din interiorul careului.

Hermannstadt: Cristiano Pereira - Tiago Almeida, Dobrosavlevici, I. Stoica, Raul Opruţ - Kevin Rimane (Bălan '73), Romario Pires - P. Petrescu, Yazalde (Dumitriu '65), A. Cordea (Busu '46)- Debeljuh. Antrenor: Vasile Miriuţă.

Astra: Lazar - Graovac, Tamaş, Dima - Begue, G. Simion, Crepulja, Al. Ioniţă (Biceanu '79), Radunovic - V. Gheorghe (Balaure "89), Alibec. Antrenor: Bogdan Andone.

Cartonaşe galbene: Romario Pires '3, Dobrosavlevici '25, Opruţ '32, Yazalde '54, Rimane '62, Almeida '71 / Tamaş '18.