Gloria Buzau

Asa am trait: Gloria Buzau - U Craiova 0-1

Gloria Buzau si-a inaugurat instalatia de nocturna intr-o partida amicala in compania Universitatii Craiova, meci transmis LIVE de Onlinesport si castigat de olteni prin golul lui Baird (20')
90' Arbitrul fluiera finalul partidei

88' Gingioveanu patrunde pe partea stanga, insa mingea este retinuta de portarul Gloriei.

81' Iese Baird, intra Craciun.

80' Tudose respinge mingea in corner dupa un atac insistent al lui Dina pe partea stanga.

77' Gloria din nou aproape de egalare, insa Felipe trage foarte aproape de poarta.

69' Baird marcheaza din nou, dar golul este anulat din cauza unei pozitii de offside.

65' Inca doua schimbari la olteni. Intra Radu Barbu si Lung si ies Mitchell si Bornescu.

63' Vlaicu este aproape de egalare, dar mingea trimisa de el cu capul trece peste poarta.

57' Dina suteaza periculos, insa nu nimereste spatiul portii.

56' Intra Barboianu in locul lui Danananae, si Busu in locul lui Rose.

52' Un nou corner pentru olteni, fara urmari importante.

49' Actiune spectaculoasa de atac a Craiovei, insa Prepelita si-a prelungit prea mult balonul, dandu-i ocazia lui Stoicescu sa retina.

46' S-a reluat partida. La Craiova au intrat Gingioveanu si Dina in locul lui Wobay si Costea.

45' Finalul primei reprize.

43' O faza foarte spectaculoasa la poarta lui Bornescu incheiata cu sutul lui Saceanu, care trece foarte aproape de poarta oltenilor.

41' O alta lovitura libera pentru Buzau. Executa Saceanu direct pe poarta, dar mingea este respinsa.

39' Vigariu patrunde spectaculos pe stanga, dupa ce dribleaza un fundas oltean, insa centrarea sa nu ajunge la niciun buzoian fiind respinsa. Urmeaza o lovitura libera pentru Gloria. Mingea ajunge la acelasi Vigariu, insa sutul acestuia nu-si atinge tinta.

38' Dilevski isi incearca sutul de la distanta, dar executia sa este mai mult potrivita pentru un jucator de rugby.

32' Costea ia o actiune pe cont propriu si suteaza de la 20 de metri, insa mingea trece pe langa poarta.

25' Julius Wobay, cel mai periculos jucator al oltenilor de pana acum, este luat pe sus de un fundas buzoian, fiind nevoie din nou de interventia echipei medicale a Craiovei.

20' GOL Craiova: Baird deschide scorul din pasa lui Dananae. O faza spectaculoasa de contraatac a craiovenilor.

16' Wobay este accidentat la o interventie a unui jucator al Gloriei, fiind nevoie de interventia medicilor. Intre timp Gloria este in atac, insa centrarea de pe partea dreapta este retinuta de Bornescu.

15' Un nou corner pentru Craiova. Executa scurt Wobay, mingea se intoarce la el, centreaza in careu iar Costea reia spectaculos spre poarta, dar se opune Stoicescu.

13' Wobay patrunde periculos spre poarta Buzaului, mingea ajunge la Baird dar este respinsa in ultimul moment de defensiva buzoienilor.

12' Gloria are o actiune prelungita de atac cu 3 suturi consecutive la poarta lui Bornescu, dar mingea este deviata in corner, care ramane fara rezultat.

6' Craiova beneficiaza de prima lovitura de la colt a meciului. Wobay centreaza, dar arbitrul fluiera fault in atac.

2' Florin Costea are o prima actiune periculoasa la poarta buzoienilor, dar Tudose intervine decisiv respingand pericolul.

1' Fluier de start al partidei