2
Univ. Craiova
Hanca 45' Ivan 41'

Asa am trait FCU Craiova 1948 - Universitatea Craiova

Am transmis live text in aceasta pagina derby-ul Olteniei: FCU Craiova 1948 - Universitatea Craiova. Partida incepe la ora 21:30.

23:39

80'

Baiaram cauta vinclul cu o executie din afara careului. Se joaca pe contre in acest final de partida. Fiecare echipa cauta lovitura decisiva.

73'

Popa iese din careu si respinge din fata lui Koljic scapat singur cu portarul.

70'

Baiaram rateaza incredibil singur cu Popa dupa pasa oferita de Roguljic.

69'

Gol Compagno!

Andrea Compagno transforma de la 11 metri si meciul se reaprinde la 1-2.

69'

Al treilea penalty acordat de Kovacs. De aceasta data pentru cei de la FCU la interventia lui Papp cu mana in figura lui Compagno.

65'

Iancu, singurul jucator intrat la FCU in timpul acestei reprize, trimite paralel cu linia portii.

61'

Cretu se alege cu un galben pentru un fault la Negru.

59'

A fost reluata partida.

59'

Kovacs opreste meciul si trimite echipele spre vestiare dupa ce o torta ajunge in poarta chiar la o faza de atac a celor de la FCU. Jucatorii celor doua echipe s-au retras la vestiare. E incredibil cum reusesc unii asa zisi "suporteri" sa strice un astfel de meci.

54'

Cei de la Universitatea Craiova domina jocul in aceasta repriza. FCU 1948 pare franta de cele doua penalty-uri incasate in prima repriza.

50'

Baiaram gaseste poarta cu un sut din interiorul careului. Sutul e slab.

47'

La oaspeti a intrat Ante Rogulijc in locul lui Andrei Ivan.

46'

Abia reluat, meciul e oprit dupa doar 40 de secunde. Mai multe torte au aterizat pe gazon dinspre Peluza Sud.

46'

A inceput partea secunda.

22:22

O prima repriza controlata de FCU 1948, dar cealalta Craiova are avantaj dupa doua lovituri de la 11 metri. A doua a fost acordat complet eronat, mingea sutata de Markovic lovindu-l in cap si nu in mana pe Bahassa.

45'

Reluarea meciului e intarziata de fumigenele trimise in teren de fanii celor de la FCU din Peluza. In cele din urma Istvan Kovacs fluiera finalul primei reprize.

45'

Gol Hanca!

Sergiu Hanca transforma de la 11 metri trecandu-si in cont primul sau gol in tricoul alb-albastru.

45'

O noua lovitura de la 11 metri pentru Universitatea Craiova. De aceasta data a fost sanctionat un hent la sutul lui Hanca din lovitura libera.

45'

Duarte vede si el cartonasul galben pentru o intrare la Markovic.

41'

Gol Ivan!

Ivan deschide scorul cu un sut in forta de la punctul cu var.

40'

Paramatti se alege cu un galben dupa ce i-a cerut explicatii lui Kovacs.

39'

Istvan Kovacs acorda in cele din urma lovitura de la 11 pentru Universitatea Craiov

38'

Markovic cade in careu la un duel cu Van Durmen. Jocul continua, dar pana la urma Kovacs vine la margine sa vada reluarea.

24'

Inca un atac al celor de la FCU finalizat cu sutul lui Asamoah pe langa poarta. Pana acum echipa lui Marius Croitoru domina meciul.

18'

Primul corner al meciului pentru FCU.

18'

Compagno da pe langa minge in centrul careului. Ocazie pentru FCU!

15'

Lazar retine sutul lui Baeten. O minge de antrenament pentru portarul oaspetilor de azi.

14'

Hanca rateaza complet centrarea de pe flancul drept.

10'

Bahassa reia pe langa poarta oaspetilor. Prima actiune periculoasa a celor de la FCU.

8'

Ocazie pentru Universitatea Craiova la centrarea lui Baiaram. Mingea i-a trecut prin fata lui Cretu.

5'

Ivan patrunde in careul gazdelor, intoarce pentru Baiaram si faza se incheie cu o semnalizare de la margine.

4'

Atmosfera incinsa in cele doua peluze. Mai multe fumigene si torte ajung pe gazon.

1'

A inceput meciul.

0'

FCU Craiova 1948: Popa - Negru, Duarte, Paramatti, Huyghebaert - Asamoah, Achim - Baeten, Bahassa, van Durmen - Compagno.

Universitatea Craiova: Lazar - Martic, Papp, Raul Silva, Bancu - Matei, Cretu - Hanca, Baiaram, Ivan - Markovic.

13:46

Avancronica

Universitatea Craiova a castigat ambele dispute din sezonul precedent cu rivala din oras, scor 2-0.

FCU Craiova a inceput acest sezon mai bine decat cei de la Universitatea Craiova, adunand patru puncte in primele trei etape.

Cei de la Universitatea Craiova au doua remize si o infrangere in primele trei etape si vin dupa 0-1 in Conference League cu Zorya Lugansk.

Postul antrenorului Laszlo Balint este serios amenintat dupa rezultatele dezamagitoare din debutul sezonului.

Mai multe informatii despre derby-ul Olteniei aici.