FCSB castiga cu mari emotii in fata Astrei

Victorie cu 1-0 obtinuta de FCSB, duminica seara, pe teren propriu contra celor de la Astra Giurgiu intr-un meci din etapa a 7-a in playoff.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Florin Tanase in minutul 55 cu un sut din interiorul careului.

La ultima faza a partidei cei de la Astra Giurgiu au ratat o sansa monumentala de a restabili egalitatea prin Cestor.

Demarcat in sase metri si fara om in marcaj acesta a sters mingea cu capul pe langa poarta. Balgradean era batut fara doar si poate.

FCSB a inceput meciul in forta si a avut o bara in minutul 8 la sutul lui Man din marginea careului.

Doua minute mai tarziu Coman relua pe langa poarta dintr-o pozitie buna in 15-16 metri.

FCSB: Bălgrădean - M. Roman, I. Cristea, Planic, J. Morais - Nedelcu, L. Filip (Teixeira ’57) - D. Man, Fl. Tănase, Fl.Coman (Bălaşa ’82) – Gnohere (Hora ’69). Antrenor: Mihai Teja;

Astra Giurgiu: M. Santos - Butean, Erico, Cestor, Radunovic – Balaure (Llullaku ’58), R. Pires (Biceanu ’75), R. Moise – Begue (Gheorghe ’56), Zoua, Alibec. Antrenor: Costel Enache;

Cartonaşe galbene: Tănase ‘45+1, Cristea ’49, Teixeira ’77, Bălgrădean ‘90+3 / Moise ‘48;

Arbitru: Radu Petrescu.