Rapid

Bergodi după victoria cu CFR: ”A fost fantastic”

La un moment dat în pericol să fie dat afară de la Rapid după doar câteva partide, antrenorul Cristiano Bergodi este acum pe val și i-a adus pe giuleșteni pe podiumul clasamentului din Liga 1.

Rapid a obținut a cincea victorie în zece etape, 3-1 pe teren propriu cu CFR Cluj, iar antrenorul Cristiano Bergodi are numai cuvinte de laudă la adresa echipei sale.

”A fost fantastic, pentru că am întâlnit o echipă foarte greu de bătut. Am început bine în prima repriză, cînd am avut avantaj, apoi au dat gol şi ne-au speriat un pic.

”În repriza a doua a fost extraordinar, cu o sumednie de ocazii. Când ai patru ocazii în cincisprezece minute şi cu portarul care a fost cel mai bun de la ei, băieţii merită felicitări. A fost cea mai bună repriză de când sunt eu aici”, a declarat Bergodi după meci.

Acesta a mai comentat și pe marginea accidentării lui Braun, despre care spune că speră să nu fie ceva grav.

Cu două goluri în meciul de luni seara, Albion Rrahmani l-a cucerit pe Bergodi.

”Cred că e unul din cei mai buni atacanţi din România şi mă bucur că l-am luat noi şi nu altcineva”, a declarat tehnicianul italian.