CS Mioveni – UTA Arad 0-0. Preocupati sa nu piarda

Cele doua echipei au uitat ca fotbalul se joaca pe goluri si s-au concentrat mai mult sa nu piarda, astfel ca Mioveni si UTA au remizat (0-0) intr-o partida cu doar trei suturi pe spatiul portii.

Dupa un inceput prea putin spectaculos, prima sansa de gol a apartinut aradenilor la reluarea lui Dangubic pe langa poarta din minutul 30.

Opt minute mai tarziu gazdele au fost aproape de 1-0 prin Garutti dupa o centrare a lui Buziuc din faza fixa.

Cu cinci minute inaintea finalulu primei reprize Dangubic a fost din nou aproape de gol. Miculescu a trimis pe poarta o minge respinsa in fata de Ducan.

Acesta avea sa fie de altfel si singurul sut pe spatiul portii al intregii reprize.

Nici partea secunda nu a fost mai bogata in faze de poarta.

De retinut mingea trimisa de Garutti spre poarta oaspetilor si blocata in extremis de Balauru, in minutul 86.

UTA urca doua locuri in clasament pana pe pozitia a cincea, cu 24 de puncte.

Mioveni ramane pe locul 14, cu 13 puncte.

CS Mioveni: Ducan – Balaur (Iacob 84’), Scarlatache, Garutti – Oancea, Panait, Dumitriu (Toma 84’), Burnea (Radescu 56’) – Buziuc (Cesereanu 75’), Rusu, Blanaru (Sanoh 75’). Antrenor: Alexandru Pelic.

UTA: Balauru – Vukcevic, Erico da Silva, Medimorec, Shlyakov (Baravykas 46’) – Vorobjovas, Batha (Passaglia 79’) – Roger (Wagner 79’), Miculescu, Ubbink – Dangubic (Antal 62’). Antrenor: Laszlo Balint.

Cartonase galbene: Panait (88’), Oancea (89’) / Shlyakov (37’)

Arbitri: Radu Petrescu (centru) – Mihai Marica, Florian Visan (asistenti).