0
0
Rapid

Asa am trait Mioveni - Rapid

Ultima clasata a primit vizita Rapidului, vineri seara, de la ora 20:00, intr-un meci din etapa a 26-a in Liga 1. O runda care a inceput cu remiza spectaculoasa dintre Chindia si U Cluj.

CS Mioveni n-a pierdut niciun meci de la numirea lui Nicolae Dica pe banca tehnica, inregistrand doua victorii si doua remize.

Un singur succes au bifat argesenii pe teren propriu pana acum in actualul sezon, 1-0 cu Petrolul, la reluarea campionatului dupa pauza de iarna.

Rapid are o singura victorie in ultimele sapte meciuri in deplasare, 2-0 cu Hermannstadt. Trei remize si tot atatea infrangeri completeaza tabloul deplasarilor pentru giulesteni.

Este a noua confruntare intre CS Mioveni si Rapid in prima liga. Argesenii s-au impus o singura data, de sase ori victoria a revenit alb-visiniilor, iar un meci s-a incheiat la egalitate.

In tur, pe 17 septembrie 2022, Rapid invingea Mioveni pe teren propriu, cu 2-1, goluri Sefer si Luckassen, respectiv Scarlatache.

21:57

90'

Costache patrunde in stanga si trimite in careu pentru Luckassen. Mai degraba a fost pasa la poartarul advers.

86'

RATARE! La reluarea loviturii Dugandzic trimite peste poarta si ramane 0-0!

85'

Dugandzic marcheaza de la 11 metri, dar Fesnic intervine si dispune repetarea loviturii. Mai multi jucatori din amebele echipe intrasera in careu.

82'

Lovitura libera pentru Rapid dupa un hent comis de Carnat, dar faza s-a petrecut in careu. Corectie din camera VAR si decizia e schimbata in penalty pentru giulesteni.

79'

Mare ocazie pentru Rapid. Ioniţă trimite pe langa poarta din interiorul careului.

67'

Greab retine sutul lui Onea din marginea careului.

47'

Greab iese greșit din poarta. Giulestenii nu reușesc sa profite.

46'

Start de repriza secunda.

20:50

Fesnic trimite echipele la vestiar. 0-0 in continuare.

38'

Costache intra in locul lui Kait la Rapid.

15'

Greab blochează sutul lui Emmers din afara careului.

14'

Mioveni replica prin Antal. Reluare cu capul peste poarta din sase metri.

11'

Ocazie pentru Rapid din lovitura libera indirecta. Săpunaru a mișcat mingea pentru sutul lui Onea in bara.