1
CS Mioveni
Scarlatache 22'

Asa am trait Rapid - Mioveni

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Rapid - CS Mioveni, partida din etapa a 11-a in Liga 1.

23:31

87'

Gol Luckassen!

Kevin Luckassen marcheaza la prima aparitie in tricoul Rapidului. Acesta a reluat in poarta o minge sutata de Sapunaru in bara si care a revenit cu sansa in teren.

77'

Carnat incearca o patrundere in stanga. Intervine Onea si respinge in afara terenului.

67'

Sefer preia liber la 25 de metri in pozitie centrala si Popescu are o parada spectaculoasa.

67'

Sut incercat de Radescu din afara careului. Mingea se duce peste poarta Rapidului.

58'

Radescu ramane singur cu Moldovan si trimite in bara. A fost offside!

46'

A inceput partea secunda in Giulesti.

22:25

Cele doua echipe intra in echilibru la cabine (1-1).

45'

Gol anulat celor de la Mioveni pentru un offside in care este semnalizat Buziuc.

41'

Gol Sefer!

Centrare in sase metri si o reluare decisiva a lui Sefer.

34'

Cartonas rosu !

Pop vede al doilea cartonas galben si este eliminat. CS Mioveni ramane asadar in inferioritate numerica.

22'

Gol Scarlatache!

Centrare din lovitura de la colt si Scarlatache marcheaza cu capul din sase metri.

15'

Lovitura libera pentru Mioveni. Buziuc centreaza lung in careu pentru Scarlatache care insa nu ajunge mingea.

13'

Arbitrul anuleaza in cele din urma golul Rapidului pe motiv de offside la Dugandzic. Croatul se afla afara din joc la sutul lui Papeau si s-a considerat ca a influentat faza.

13'

Horia Mladenovici este chemat la marginea terenului pentru a vedea cu ochii lui reluarile oficiale.

10'

Rapid deschide scorul prin Papeau cu un sut spectaculos. Preluare cu stangul si sut la poarta cu dreptul. Faza e verificata de VAR.

1'

A inceput meciul.

0'

Rapid: Moldovan - Onea, Sapunaru, Grigore, Morais - Kait, Crepuljia, Sefer - Papeau, Dugandzic, Costache.

Mioveni: Popescu - Balaur, Scarlatache, Garutti - Oancea, Lixandru, Pop - Trif - Blanaru, Krasniqi, Buziuc.

12:39

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de șapte ori în principala competiţie internă, de cinci ori s-au impus rapidiştii, un joc a fost câştigat de argeşeni, iar o partidă s-a terminat la egalitate.

Primele confruntări au avut loc în ediţia 2007 - 2008, când Rapid a câştigat cu 2-1, în deplasare şi cu 3-0, acasă.

Cea mai mare diferenţă de scor pe prima scenă: 14 octombrie 2021, Rapid - CS Mioveni 4-0.

Cea mai recentă dispută directă: 16 mai 2022, CS Mioveni - Rapid 3-2.