Chindia - FC Botosani 2-3. Targovistenii au avut 2-0!

Rasturnare spectaculoasa de rezultat in meciul de la Ploiesti dintre Chindia Targoviste si FC Botosani.

Chindia a condus cu 2-0 in prima repriza, avantaj pe care FC Botosani l-a anulat pana la pauza.

Popa a deschis scorul in minutul 6 dintr-o lovitura de la 11 metri.

Patru minute mai tarziu Tiganasu a inscris in propria poarta la o faza in care jucatorii lui Croitoru au gafat in lant.

Albanezul Fili (min.27) si Keyta (min.42) au marcat golurile prin care FC Botosani a egalat scorul inaintea pauzei.

Fundasul Chindris a marcat golul victoriei pentru FC Botosani in minutul 81 cu o lovitura de cap dupa o centrare din dreapta.

FC Botosani urca doua pozitii si ajunge pe loc de playoff in clasament.

Au evoluat echipele:

Chindia Târgovişte: Aioani – Căpuşă, Piţian, Fomba, C. Dinu (Yameogo '85)– M. Costea (Diaz '60), V. Raţă, M. Dulca, Dumitraşcu – D. Popa, D. Florea (Berisha '77) Antrenor: Emil Săndoi.

FC Botoşani: Hankic – Patache (Braun '36), Şeroni, Chindriş, Ţigănaşu – Ongenda, J. Rodriguez, E. Papa – Croitoru (Fili '10 / Holzmann '89), Al Mawas (Roman '88), H. Keyta (Târcoveanu '88). Antrenor: Marius Croitoru.

Cartonaşe galbene: Dumitraşcu '76, Raţă '83 / Al Mawas '88.

Arbitru: Ovidiu Haţegan.