CFR CLuj

Mandorlini: ”Am meritat victoria, am fost buni”

CFR Cluj s-a apropiat la un punct de liderul FCSB în urma victoriei din restanța cu Sepsi, scor 3-0 (1-0).

Despre meciul cu Sepsi a vorbit, la cald, antrenorul italian Andrea Mandorlini.

”Per total cred că am meritat victoria, am avut ocaziile importante. Am avut mai multă posesie în prima repriză, apoi în repriza a doua am verticalizat mai mult. Îmi pare rău pentru Tachtsidis că s-a accidentat.

”Am fost buni în această seară, le-am spus că trebuie să fim buni ca grup. Am jucat cu doi atacanți. E important să fim cu toți buni.

”Camora nu a fost foarte bine fizic, dar e un exemplu de jucător. Merită goluri și sper să continue pe drumul acesta”, a spus Mandorlini.

Tachtsidis din penalty, Camora și Bîrligea au marcat pentru CFR Cluj în meciul cu Sepsi, o restanță din etapa 5-a.