1
UTA
Pop 47'

Așa am trăit CFR Cluj – UTA

Campioana CFR Cluj a primit în Gruia vizita celor de la UTA, o echipă aflată într-un important deficit de puncte. Meciul CFR Cluj – UTA a fost live text în această pagină, joi, de la ora 17:00.

În tur, cele două echipe au remizat, scor 1-1, după autogolul lui Kolinger și reușita lui Boateng.

Cele două formaţii s-au mai duelat de 27 de ori în principala întrecere internă, de 11 ori s-au impus clujenii, de 10 ori au câştigat arădenii, iar alte șase partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu CFR gazdă: 13 meciuri - 6 succese CFR - 5 remize - două victorii UTA.

19:10

Final de partidă.

90'

Petrila marchează pentru CFR, dar golul e invalidat pentru un offside mare.

90'

Meciul e prelungit cu 7 minute.

90'

Ocazie UTA la reluarea lui Postolachi cu capul după un corner. Al 9-lea pentru arădeni.

87'

Galben pentru Dan Petrescu. A protestat pentru neacordarea unui fault la duelul umăr la umăr între Otele și Cvek.

86'

Milosevic rămâne singur cu portarul. Sava respinge providențial, apoi Pășcălău e blocat. Corner pentru UTA!

78'

Ce șansă ratează arădenii. Ubbink a primit în careu, dar a întârziat cu șutul și până la urmă UTA nu obține decât cornerul.

70'

Cartonas rosu !

CFR rămâne în inferioritate numerică dupa eliminarea lui Maglica pentru un fault dur.

63'

Gol Yuri!

Deac centrează dintr-o lovitură liberă și Yuri Matias pune latul pentru 2-1.

57'

Apariție timidă a celor de la CFR în atac. Corner obținut de Camora. O fază fixă rămasă fără rezultat.

55'

UTA rămâne periculoasă în acest debut de rerpriză și e aproape de un nou gol. Ubbink trimite puțin pe lângă poartă.

47'

Gol Pop!

UTA egalează prin Rareș Pop cu un șut din interiorul careului după un ricoșeu norocos.

46'

A inceput repriza secunda.

17:57

1-0 pentru CFR după primele 45+10. Dan Petrescu sprintează spre Rusandu pentru a-i cere socoteală.

45'

Lucian Rusandu a revenit asupra deciziei de validare a golului și anulează reușita lui Janga. Meciul s-a reluat cu lovitură liberă pentru UTA de la centrul terenului.

45'

Faza e analizată de VAR pentru un fault petrecut la mijlocul terenului.

45'

Centrare din stânga și Janga marchează cu capul pentru 2-0.

43'

Kucher reține șutul lui Kraniqi de la distanță.

42'

Burcă iese accidentat. Intră Kolinger în locul acestuia.

33'

Lovitură liberă pentru CFR. Deac trimite direct pe poartă și mingea se duce puțin peste.

23'

RATARE! Deac execută de la 11 metri și trimite pe lângă poartă.Rămâne 1-0 pentru CFR.

21'

Penalty pentru CFR Cluj! E nevoie și de arbitrajul VAR pentru a clarifica faza la căderea lui Maglica.

20'

Primul corner al meciului aparține celor de la UTA. Respinge apărarea gazdelor.

15'

Gol Krasniqi!

CFR Cluj deschide scorul prin kosovarul Krasniqi. Șut din afara careului în dreapta lui Kuchar.

12'

Ocazie pentru UTA la o centrare din dreapta în careu. Milosevic reia peste poartă.