CFR Cluj provoaca prima infrangere Chiajnei in playout prin dubla lui Ruiz

Juan Carlos Ruiz a marcat golurile prin care CFR Cluj s-a impus cu 2-0, sambata seara, in meciul de pe teren propriu cu Concordia Chiajna in etapa a 5-a din playout.

Un meci per ansamblu modest salvat de cele doua reusite ale jucatorului spaniol, acesta profitand din plin de marile gauri din defensiva ilfovenilor.

La prima reusita, cea din minutul 37, Ruiz a trecut ca prin branza de apararea adversa, Niasse fiind de-a dreptul ridiculizat in propriul careu.

Al doilea gol a fost marcat in minutul 91 dupa o noua faza in care defensiva echipei din Chiajna si-a dat examentul.

Gazdele ratasera deschiderea scorului in minutul 3, cand Jakolis a trimis un lob care nu a prins poarta. Acelasi jucator a mai avut un sut peste poarta in repriza secunda.

In afara unui sut trimis de Purece pe spatiul portii in prima repriza, minge care nu i-a pus nicio problema lui Marc, Chiajna n-a impresionat cu nimic.