Botosani - Voluntari 1-1. Un penalty si un super gol

Echipele FC Botosani si FC Voluntari au remizat, scor 1-1 (0-0), in ultimul meci al anului pentru cele doua competitoare din CASA Liga 1.

FC Botosani a deschis scorul la cinci minute dupa pauza prin Keyta dintr-o lovitura de la 11 metri.

Egalarea ilfovenilor a fost adusa de Gradinaru in minutul 74 cu un super sut de la peste 25 de metri.

Botosaniul ramane cu o singuura victorie in ultimele 11 meciuri disputate in campionat, 2-1 la Viitorul pe 15 decembrie.

Este a patra remiza in ultimele cinci runde pentru echipa antrenata de Marius Croitoru.

Voluntari incheie anul in Liga 1 fara victorie de cinci etape. Doua puncte au obtinut ilfovenii in ultimele cinci runde.

FC Botoşani: Hankici - Patache, Chindriş, Şeroni, Holzmann - Haruţ, E. Florescu (Camara '84), E. Papa - Tîrcoveanu (Toutouh '76), Al Mawas, Keyta. Antrenor Marius Croitoru;

FC Voluntari: Rîmniceanu - C. Costin, Balaur, C. Achim, Al. Vlad (Kocici '67) - Ricardinho (Buliga '84), Bortoneanu, De Lucas - Ad. Popa (Grădinaru '66), Betancor (Al. Stoica '56), Mailat (M. Lopes '6). Antrenor Mihai Teja.

Cartonaşe galbene: Keyta ' 87, Haruţ '90+3  / Ricardinho '44, M. Lopes '90+3.

Arbitru: Istvan Kovacs.